Старица хвърли пари на телефонни измамници, но съсед ги изпревари
Варна<+> 05.06.2018 19:06
Бдителен варненец успя да изпревари телефонни измамници и преди тях стигна до парите, които възрастна жена им пуснала през балкона. В найлонова торбичка наивната жертва хвърлила 2000 лева. Съседът й обаче забелязал какво се случва и успял да прибере сумата. Той не успял само да види от кой етаж са пуснати парите и затова залепил в блока бележки, че са в него и собственикът им може да си ги потърси.
Случаят е отпреди няколко дни и за него разказа шефът на варненската полиция главен комисар Данаил Пашов. Той отчете спад на телефонните измами, които от началото на година са 95.
Над 30 % е разкриваемостта на престъпленията в областта за първите пет месеца на 2018 г. За този период за извършени две убийства, чиито извършители са задържани. Регистрираните грабежи са 42, а кражбите - близо 1100 или с около 400 по-малко от 2017 г. При тях разкриваемостта е 22 %. Над 100 души са били арестувани за притежание на наркотици.
За туристическия сезон от София ще бъдат командировани двама полицаи, които ще следят за джебчийки в градския транспорт и търговските центрове. Те ще работят заедно с сформираната преди няколко години група, включваща над 12 служители на реда.
От вътрешността на страната ще бъдат командировани 42 „униформени”, които ще дават дежурства в курортите край Варна. Очакват се и полицаи от Румъния и Германия. През летния сезон велополицаи отново ще следят за реда на „Златни пясъци” и в Морската градина. /dariknews.bg
Случаят е отпреди няколко дни и за него разказа шефът на варненската полиция главен комисар Данаил Пашов. Той отчете спад на телефонните измами, които от началото на година са 95.
Над 30 % е разкриваемостта на престъпленията в областта за първите пет месеца на 2018 г. За този период за извършени две убийства, чиито извършители са задържани. Регистрираните грабежи са 42, а кражбите - близо 1100 или с около 400 по-малко от 2017 г. При тях разкриваемостта е 22 %. Над 100 души са били арестувани за притежание на наркотици.
За туристическия сезон от София ще бъдат командировани двама полицаи, които ще следят за джебчийки в градския транспорт и търговските центрове. Те ще работят заедно с сформираната преди няколко години група, включваща над 12 служители на реда.
От вътрешността на страната ще бъдат командировани 42 „униформени”, които ще дават дежурства в курортите край Варна. Очакват се и полицаи от Румъния и Германия. През летния сезон велополицаи отново ще следят за реда на „Златни пясъци” и в Морската градина. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие
- 18:28 МО предупреждава за придвижване на военни колони по пътищата в понеделник