"Соколите" от Варна продължават с впечатляващия старт на сезона

Варна<+> 16.08.2024 21:35 Снимка: ДНЕС+

След победа у дома с 1:0 срещу Арда, спартаклии са втори във временното класиране

Отборът на Спартак (Варна) продължава да е една от приятните изненади на старта на сезона в българския футболен шампионат.

Играчите на Александър Томаш постигнаха общо трета победа в петия кръг, след като надделяха над Арда с 1:0 стадион "Спартак" в морската столица.

Много ранно попадение на Антонио Вутов още в десетата минута остана единствено в срещата. Бившият играч на Левски и Ботев Пловдив вкара с прецизен удар по земя от границата на наказателното поле, след като преди това Кристиан Илич ключово пропусна топката. За Вутов това беше трети гол през сезона.

До ркая на полувремето Спартак продължи да е по-активния отбор в атака, но не стигна до кой знае какви опасни положения.

През втората част играта се раздвижи, най-вече благодарение на по-смелите действия на тима от Кърджали.

В 55-ата минута в рамките на няколко секунди и двата отбора имаха шанс да отбележат, благодарение на грешки на вратарите. Първо Анатоли Господинов подари топката на Филип Лесняк, но играчът на домакините не уцели с моменталния си удар.

На другата врата пък Мартин Величков подари топката на Станислав Иванов, а нападателят направи огромна грешка, като опита удар, който беше спасен. Бившият играч на Чикаго Файър можеше да подаде на непокрития Тонислав Йорданов, който имаше много по-голям шанс да вкара. В същата атака Величков спаси още един шут на Иванов.

Най-добрата изява на стража на домакините обаче беше в 79-ата минута, когато отрази удара на Стефан Статев. Една от най-впечатляващите вратарски намеси от началото на сезона.

С тази победа Спартак се изкачи временно до второто място с актив от 10 точки, докато Арда допуска трета загуба в пет мача и е девети с шест точки.