Сметопочистване и подготовка за зимния сезон: Варненските райони се готвят

Варна<+> 22.10.2025 17:43 Снимка: ДНЕС+

Сметопочистване и подготовка за зимния сезон: Варненските райони се готвят

Състоянието на дъждоприемните шахти, сметопочистването и текущите ремонти по уличната мрежа през есенно-зимния сезон бяха във фокуса на редовната оперативка на общинската администрация във Варна. Представители на районните кметства докладваха за изпълнени дейности, предстоящи ремонти и мерки за подобряване на чистотата и безопасността в града.

От район „Одесос“ информираха, че на ул. „Македония“ е изградена нова зона за контейнерите за смет, а около детски ясли „Щастливо детство“ и „Зайо Байо“ са отстранени дефекти по тротоарите. Предстоят ремонти на пропадания по уличната настилка – на ул. „Девня“ (в гаранция), както и по улиците „Михаил Колони“ и „Александър Дякович“. Районният кмет уточни, че ще бъде извършен нов обход за проверка на състоянието на дъждоприемните шахти.

В „Младост“ продължават основните ремонти на ключови улици – „Мечтание“, „Поп Димитър“ и „Кап. Райчо“. Освежена е хоризонталната маркировка около училища и детски градини. От районната администрация сигнализираха за случаи на вандализъм – разбити кутии и откраднати кабели. Предлага се поставяне на заключващи механизми, практика вече приложена в други части на града.

В район „Владислав Варненчик“ вече са заловени и прибрани в приют две агресивни кучета, намирали се до Първо основно училище. В „Аспарухово“ съобщиха, че от девет участъка с проблеми в уличното осветление, пет вече са ремонтирани, пише "Нова Варна"

Заместник-кметът Илия Коев обяви, че се подготвя нова обществена поръчка за сметосъбиране и сметоизвозване. Районните администрации трябва да предоставят списък с подходящи точки за изграждане на подземни контейнери, като се взема предвид наличието на подземни комуникации. Коев подчерта, че лично ще следи почистването на охранителните канали и деретата – важен елемент за безопасността на гражданите.

CHF CHF 1 2.11899
GBP GBP 1 2.25378
RON RON 10 3.84718
TRY TRY 100 4.01514
USD USD 1 1.68504