"Синята зона" все още не е пусната, не изпращайте sms за паркиране,как да си върнете парите
Варна<+> 29.06.2018 11:24
Синята зона" във Варна все още не е пусната, затова гражданите да не изпращат sms за паркиране. Всеки, който вече е пуснал sms, може да се обади на тел.: 070 070 352, където ще получи информация как да си върне парите, съобщиха от Общинското предприятие „Паркинги и синя зона“.
В момента се полагат маркировки по още две улици. След като работата приключи, откриването на зоната ще бъде обявено официално пред медиите. Предвиден е едномесечен гратисен период, когато ползвателите няма да бъдат глобявани.
От общинското дружество припомниха, че вече започна прием на документи на граждани, които живеят или юридически лица, които извършват дейност в обхвата на "синята зона". Заявления могат да се подават на интернет страницата www.varnaparking.bg или в Центъра за административно обслужване на ул. „Александър Рачински“ №29. При подаване на документи онлайн не се изисква електронен подпис.
В „синята зона“ са обособени общо 2603 паркоместа, които обхващат карето между бул. “Христо Ботев“, бул. “Мария Луиза“, бул. “Осми приморски полк“, бул. “Цар Освободител“, бул. “Приморски“ и ул. “Девня“. Работното време ще бъде всеки делничен ден от 9 ч. до 19 ч., през почивните и празничните дни паркирането ще бъде безплатно.
В момента се полагат маркировки по още две улици. След като работата приключи, откриването на зоната ще бъде обявено официално пред медиите. Предвиден е едномесечен гратисен период, когато ползвателите няма да бъдат глобявани.
От общинското дружество припомниха, че вече започна прием на документи на граждани, които живеят или юридически лица, които извършват дейност в обхвата на "синята зона". Заявления могат да се подават на интернет страницата www.varnaparking.bg или в Центъра за административно обслужване на ул. „Александър Рачински“ №29. При подаване на документи онлайн не се изисква електронен подпис.
В „синята зона“ са обособени общо 2603 паркоместа, които обхващат карето между бул. “Христо Ботев“, бул. “Мария Луиза“, бул. “Осми приморски полк“, бул. “Цар Освободител“, бул. “Приморски“ и ул. “Девня“. Работното време ще бъде всеки делничен ден от 9 ч. до 19 ч., през почивните и празничните дни паркирането ще бъде безплатно.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон
- 18:38 Шотландия вече се готви за сбогуване с Мондиала, шансът за продължаване падна до 5%