Варна<+> 15.05.2023 22:06 Снимка: ДНЕС+
Сините във Варна обсъждаха актуални политически проблеми
СДС-Варна проведе заседание на областния съвет на партията. В него участваха заместник-председателят на СДС д-р Янко Станев, народният представител от СДС-Варна доц. д-р Медиха Хамза, областният председател Коста Владимиров, председателят на градския съвет Желез Железов, председателите на общинските организациите на СДС във Варненска област, зам.-районни кметове, актива на партията.
Заседанието започна с дискусия по теми от актуалната политическа обстановка. Изслушани бяха становищата на председателите на общинските организации на СДС във Варненска област. В обсъждането се стигна до становище на СДС-Варна за ролята и отговорностите на партията в процесите по формиране на правителство, предложено с мандата на коалицията ГЕРБ-СДС.
Заместник-председателят на СДС д-р Янко Станев запозна актива на сините с актуални проблеми в политическата ситуация в страната. Специално внимание той отдели на позицията на партията по важните за държавата теми – политическата криза и действията, които СДС предприема като част от коалицията ГЕРБ-СДС за разрешаването ѝ. „СДС е дясна консервативна партия и винаги е залагала на воденето на политики, основани на идеи“, подчерта синият лидер.
Народният представител от СДС-Варна доц. д-р Медиха Хамза говори за своите приоритети в работата на 49-тото Народно събрание.

Активът на сините обсъди теми, които според СДС са от значение за националните цели на България: националната държава, демографския проблем, приемането на страната ни в Шегнен, Еврозоната и реализиране на проектите по Плана за възстановяване и устойчивост.
Инфраструктурата на СДС са местните организации, затова бяха обсъдени въпроси, касаещи предстоящите местни избори.
В заключение бяха гласувани решения на областния съвет на СДС-Варна.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие