
Варна<+> 06.07.2021 13:35 Снимка: ДНЕС+
Раздават безплатни туристически карти в местата за настаняване във Варна
Безплатни туристически рекламни карти се раздават на гостите в местата за настаняване на територията на Варна и курортните комплекси, съобщават от дирекция „Туризъм“ към Община Варна.
Картите съдържат подробна информация за културно-историческото наследство на морската столица; за възможностите за използване на линиите на градския транспорт до туристическите обекти; за местата за отдих, развлечение, пазаруване и др. Специално място е отделено на курортните комплекси „Златни пясъци, „Чайка“, „Св. Св. Константин и Елена“ и др. Целта е да се повиши информираността на туристите за всичко, което дестинация Варна предлага, за да предприемат пътуване до града и разгледат всичко, което ги интересува, обясниха от дирекцията.
Паралелно с акцията по разпространение на картите се проведе и информационна кампания относно безплатните ваучери за посещение в туристическите обекти. Инициативата се реализира във връзка с юбилея „Варна - 100 години курортен град“. Тя дава възможност на летовниците, отседнали в местата за настаняване на територията на община Варна, да ползват безплатен ваучер при следните условия: при 5 и повече нощувки – свободен достъп до Римските терми, а при 7 и повече нощувки – в Археологическия музей, където се съхранява най-старото обработено злато в света. Ваучерите могат да бъдат получени лично в Туристическия информационен център - Козирката (срещу Катедралата), като за целта е необходимо да се предостави документ (хотелски паспорт или копие на резервация), който да удостовери техния престой, посочват още от дирекция „Туризъм“.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 00:24 Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста, реши съдът
- 22:04 Хороскоп за събота, 12 юли 2025 г.
- 22:01 Прокуратурата: Асен Василев е „неизвестният депутат“ по делото срещу Благомир Коцев
- 19:36 Кимаковски: 10 хил. украински войници попаднаха в огневи чувал в ДНР
- 19:28 ВАС спря действието на методиката за дялово разпределение на парното
- 19:21 Подводен парк край остров Света Анастасия е голямата атракция за гмуркачи от цял свят
- 19:13 15 години от най-скандалния кунгфу ритник във футбола
- 19:05 ЕС ще затяга примката около Унгария и Словакия с нови правила за финансиране