Варна<+> 12.10.2022 14:55 Снимка: ДНЕС+
Присъда за кражба при продължавано престъпление на стоки от супермаркети
В процедура на съкратено съдебно следствие, 31-годишен мъж бе признат за виновен в това, че през периода от 27 юни до 3 декември миналата година, в условията на продължавано престъпление, отнел чужди движими вещи.
Кражбата е осъществена по идентичен начин, с пет отделни деяния, от три супермаркета във Варна. При всеки от отделните случаи подсъдимият отнемал пакетирани стоки – шоколадови изделия, консерви, сандвичи и други артикули, които скривал под дрехите си, като напускал касовата зона без да плаща нищо или заплащал само покупка на незначителна стойност. Действията му са установени и регистрирани при преглед на записите от видеоохранителните камери в магазините, за което е била сигнализирана полицията. Инкриминираните стоки са на обща стойност под 100 лева.
31-годишният мъж има предходна съдимост. Делото бе разгледано в процедура на съкратеното съдебно следствие, с признаване на вината от подсъдимия и редуциране с 1/3 на определеното наказание. Така за извършената при продължавано престъпление кражба, съдът наложи на подсъдимия наказание от 8 месеца лишаване от свобода, чието изтърпяване се отлага с изпитателен срок от 3 години.
Присъдата подлежи на обжалване в 15-дневен срок.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:35 НИМХ: Температурите падат, идва сняг
- 13:33 Изграждат нов ГКПП на българо-сръбската граница
- 13:27 Иран: Не сме искали преговори със САЩ
- 13:19 Стармър: Аз съм британски прагматик - не избирам между САЩ и Европа
- 13:11 Черна гора може да се сблъска с недостиг на гориво заради протестите на превозвачите
- 13:07 И Петър Чобанов отказа да е служебен премиер
- 13:03 Изпитът за правоспособност на вещи лица по автотехнически експертизи се отлага за февруари
- 12:55 Бившият кмет на Червен бряг д-р Цветан Костадинов е загинал в катастрофата до Телиш