Варна<+> 24.02.2021 16:26 Снимка: ДНЕС+
Окръжен съд-Варна намали присъда за изнасилване, издадена във Великобритания
Варненският окръжен съд призна изпълнението на присъда, наложена на 21-годишния българин Митко Насков от британските съдебни власти.
Той е осъден на 16 години „лишаване от свобода“ за изнасилване на британска гражданска, извършено на 12.08.2018г в град Скарборо, графство Северен Йоркшир. Присъдата му е влязла в сила на 03.05.2019г. Деянието представлява престъпление и по българското законодателство - едно от условията за признаване на чуждото съдебно решение.
В съответствие с изискванията на Рамковото решение съдът адаптира наказанието, наложено от издаващата държава членка, като го приспособи към най-близкото по вид и характер наказание, предвидено в българския НК. Митко Насков ще търпи у нас максималния размер от 8 години затвор, при строг режим за извършеното изнасилване.
Делото беше разгледано за втори път, след като при внасянето му първия път бяха налице процесуални пречки - породени от променения статут на молещата държава – излизането на Великобритания от Европейския съюз.
Решението подлежи на проверка пред Апелативен съд - Варна.
Геновева Михайлова
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:37 Войната в Близкия изток отмени много почивки на българи до екзотични дестинации
- 19:26 Джон Кери: Нетаняху предлагаше атака срещу Иран на няколко предишни президенти, но те отказаха
- 19:16 Янкулов: "Казусът Сарафов" трябва да се реши на правния терен, а не на политическия
- 19:05 Русия предлага посредничество за мир в Близкия изток
- 18:53 При три акции на Великден Гърция спасила 91 мигранти в морето на юг от Крит
- 18:42 Тръмп обяви морска блокада на Ормузкия проток: Всеки иранец, който стреля по нас, ще иде в Ада!
- 18:30 Путин благодари на Руската православна църква за подкрепата ѝ за специалната военна операция
- 18:18 Тъкър Карлсън нарече Тръмп "роб" на израелските интереси