Общинският съвет обяви "нулева година", пренаписват наредбата за званието "почетен гражданин"
Варна<+> 13.08.2018 12:11
Общинският съвет отхвърли на свое заседание и 9-те номинации за почетен гражданин на Варна. Местните избраници се обединиха около мнението, че наградата девалвира като стойност и наредбата за присъждане трябва да бъде пренаписана.
Отличието трябва да се дава при изключителни заслуги към града, подчерта Христо Атанасов. Всеки има някакъв принос, но при отсяването би следвало да се отчете дали той наистина е изключителен, добави той. Съветникът бе категоричен, че наредбата трябва да бъде променена. Той заяви, че ще предложи наградата да може и да се отнема, ако носителят й покаже, че не я заслужава.
„Аз съм против раздаването на значки”, коментира от трибуната Янко Станев, който изрази надежда, че догодина няма да има „тривиално събиране на хора, които издигат кандидатури”. Все пак той открои сред номинациите тези на проф. Димитър Камбуров и адвокат Борислав Ралчев, заради приноса им за града.
Според съветника Божидар Чапаров е лош знак за Варна, че няма нито един достоен гражданин, който да е заслужил да стане почетен.
Не е редно да се прави „абонамент” за наградата и едни и същи хора да получават отличия по няколко пъти, изрази мнение Марица Гърдева от ГЕРБ. Тя също подчерта нуждата от „ремонт” на наредбата за присъждане на званието и предложи за него да може да се кандидатства само веднъж. /dariknews.bg
Отличието трябва да се дава при изключителни заслуги към града, подчерта Христо Атанасов. Всеки има някакъв принос, но при отсяването би следвало да се отчете дали той наистина е изключителен, добави той. Съветникът бе категоричен, че наредбата трябва да бъде променена. Той заяви, че ще предложи наградата да може и да се отнема, ако носителят й покаже, че не я заслужава.
„Аз съм против раздаването на значки”, коментира от трибуната Янко Станев, който изрази надежда, че догодина няма да има „тривиално събиране на хора, които издигат кандидатури”. Все пак той открои сред номинациите тези на проф. Димитър Камбуров и адвокат Борислав Ралчев, заради приноса им за града.
Според съветника Божидар Чапаров е лош знак за Варна, че няма нито един достоен гражданин, който да е заслужил да стане почетен.
Не е редно да се прави „абонамент” за наградата и едни и същи хора да получават отличия по няколко пъти, изрази мнение Марица Гърдева от ГЕРБ. Тя също подчерта нуждата от „ремонт” на наредбата за присъждане на званието и предложи за него да може да се кандидатства само веднъж. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:17 Новият състав на ЦИК встъпва в длъжност
- 10:09 Двамата младежи, ударени от волтова дъга на вагон в Стара Загора, опитали да си направят селфи
- 10:02 ФИФА стига до абсурдни ситуации, за да брани спонсорите си на всяка цена (ВИДЕО)
- 09:57 Стоичков и ФИФА припомниха исторически мач на България, той се снима с принцесата на Япония
- 09:51 Джей Ди Ванс: САЩ гарантира, че освобождаването на ирански активи няма да е за "тероризъм"
- 09:44 Захарова и Симонян саркастично: Предложиха на Стармър работа като косач на трева в "Россия сегодня“
- 09:36 Григор Димитров се изкачи с пет позиции в ранглистата
- 09:29 От 1 юли край на евтините покупки от Китай - ЕС въвежда такса от 3 евро за всяка категория стока