Над 250 учители ще се включат в конференция край Варна

Варна<+> 25.08.2018 09:10

Сред специалистите са и работещи в сферата на извънкласната дейност – от детската градина до дванадесети клас. Сред тях са представители на центровете за личностно развитие и приобщаващото образование, директори, експерти по образование, научни работници, преподаватели и студенти от педагогически факултети на висши училища у нас и чужбина.

Те обобщават и мултиплицират добрия педагогически опит, изразяват лична позиция и ще предложат авторски решения на въпросите, свързани с дейностите по интереси, които формират ценностни нагласи у младото поколение чрез гражданското образование в системата на предучилищното и училищното образование.

Участниците ще проведат и дискусия „Гражданското образование в политиките на СБУ”, кръгла маса: „Възпитание, превенция и анимация чрез изкуство“, творческите работилници „Да играем „Боче“ и „Хайде на хорото”.

В края на конференцията ще се проведе тържествената церемония по награждаването на отличените в конкурс в присъствието на Красимир Вълчев, министър на образованието и науката. Церемонията ще се проведе на 30 август 2018 г. от 15.00 ч. в актовата зала на Учебно-възпитателния център „Юрий Гагарин“. Събитието, което е под патронажа на Министерство на образованието и науката на България, ще се проведе от 26 до 31 август т.г. в СОК „Камчия”. /bnr.bg

CHF CHF 1 2.08311
GBP GBP 1 2.26003
RON RON 10 3.86879
TRY TRY 100 4.10508
USD USD 1 1.68041