Музеят на здравето отвори врати за деца от Аспарухово
Варна<+> 05.09.2018 12:58
Децата от центъра за обществена подкрепа „Бъдеще за децата на Аспарухово“ посетиха Музея на здравето във варненската регионална инспекция по опазване на общественото здраве /бившата ХЕИ/. В специална беседа пред стъклената фигура те проследиха разположението на всички органи в човешкото тяло, функциите им и всички системи.
Вниманието на децата беше приковано от внушителните по размер макети на човешките органи с различни разрези, които показват структурата им. Интерактивните табла, диаграмите и информационните табла разкриха пред тях чрез светлинни индикации много полезна информация. В специален раздел бяха представени принципите на здравословния начин на живот и пораженията върху здравето от вредните навици като тютюнопушенето и употребата на алкохол.
В уроците им по човек и природа те ще усвояват знания за човешкото тяло, но всичко от видяното в музея далеч надхвърля рамките на учебника. И затова посещението ще е запомнящо се преживяване с висок познавателен заряд.
Варненският Музей на здравето е създаден през 1974 г. по модел на световния музей на здравето в Дрезден.
Посещението беше организирано от районната организация на Българския червен кръст в Аспарухово и е част от проекта „Искаме ли, можем“, каза председателят на аспаруховското дружество „Надежда за всеки“ Христина Димитрова. В календара на благотворителните инициативи на БЧК през това лято беше и морската разходка на деца от уязвими социални групи във Варна, в която участваха и деца от аспаруховския център за обществена подкрепа.
Вниманието на децата беше приковано от внушителните по размер макети на човешките органи с различни разрези, които показват структурата им. Интерактивните табла, диаграмите и информационните табла разкриха пред тях чрез светлинни индикации много полезна информация. В специален раздел бяха представени принципите на здравословния начин на живот и пораженията върху здравето от вредните навици като тютюнопушенето и употребата на алкохол.
В уроците им по човек и природа те ще усвояват знания за човешкото тяло, но всичко от видяното в музея далеч надхвърля рамките на учебника. И затова посещението ще е запомнящо се преживяване с висок познавателен заряд.
Варненският Музей на здравето е създаден през 1974 г. по модел на световния музей на здравето в Дрезден.
Посещението беше организирано от районната организация на Българския червен кръст в Аспарухово и е част от проекта „Искаме ли, можем“, каза председателят на аспаруховското дружество „Надежда за всеки“ Христина Димитрова. В календара на благотворителните инициативи на БЧК през това лято беше и морската разходка на деца от уязвими социални групи във Варна, в която участваха и деца от аспаруховския център за обществена подкрепа.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:01 Почина Феим Чаушев
- 13:54 Симеон Караколев предупреди: Шарката по дребните преживни животни отново е в Пловдивско
- 13:46 Спор за 120 милиарда долара замразени ирански активи може да обърка споразумението между САЩ и Иран
- 13:39 7 пъти повече чужди инвестиции до април е привлякло еврото
- 13:31 При мащабна операция на България и Румъния: Разбиха мрежа за измами с карти за гориво
- 13:25 България е с най-голям годишен ръст на цените на горивата и смазочните материали в ЕС
- 13:23 Арестуваха китайски шпионин в София за престъпление против републиката
- 13:15 БСК: Индустрията е изправена пред сериозен недостиг на кадри, работната сила застарява