Варна<+> 28.05.2026 23:25 Снимка: ДНЕС+
Масирана специализирана полицейска операция се извърша в офисите на КУБ във Варна
Извършват се претърсвания и изземвания на документи и електронни носители
Масирана специализирана полицейска операция се провежда във Варна. По първоначална информация целият ресурс на МВР в морската столица е мобилизиран по линия на корпорация КУБ, която през последните дни попадна в центъра на политически скандал заради строителство в местността „Баба Алино“, граничеща с Природен парк „Златни пясъци“.
В акцията участват служители на местната структура на ГДБОП, Криминална полиция, Икономическа полиция, жандармерията, както и дирекция „Вътрешна сигурност“ към МВР и ДАНС. На терен е и тежко въоръжена група за задържане, съобщава Блиц.
Към този момент полицейски екипи, охранявани от жандармерия, се намират в сградата на ул. „Братя Шкорпил“ във Варна, собственост на корпорацията, където се помещават офиси и заведение.
По неофициална информация се извършват претърсвания и изземвания на документи и електронни носители.
Очаква се действията на разследващите да засегнат не само лица, пряко свързани с КУБ, но и хора, за които има съмнения, че са подпомагали дейността на корпорацията.
Не се изключва сред проверяваните да има и служители на МВР.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:42 Хороскоп за петък, 29 май 2026 г.
- 23:25 Масирана специализирана полицейска операция се извърша в офисите на КУБ във Варна
- 19:33 Израелското летище „Бен Гурион" се оплака, че губи приходи заради военните самолети на САЩ
- 19:24 Стинг: Мъжете вече не използват физическата си сила - това води до токсична мъжественост
- 19:15 Еврейска ЛГБТ група изключена от гей парад в Италия заради конфликта в Газа
- 19:06 Франция премахна закон от ерата на робството, класифициращ хората като собственост
- 18:57 САЩ заплаши Оман със санкции, ако се опита да наложи система за такси в Ормузкия проток
- 18:48 Германия осъди член на фракцията "Червената армия", който се укрива 30 г.