Кметът Иван Портних откри дискусия за СПА туризма
Варна<+> 27.07.2018 18:23
Развитието на СПА туризма е една от възможностите пред Варна за превръщането на града в дестинация за 4 сезона. Богатите природни дадености, минералните извори, комбинирани с активното навлизане на нискотарифните авиокомпании на летище Варна и разнообразния културен календар, могат да бъдат развивани много по-динамично, особено ако има необходимата институционална подкрепа.
Това заяви кметът Иван Портних, който откри дискусия на тема „Разработване, налагане, промотиране и модерно публично комуникиране на специфичния туристически продукт и политики, свързани със СПА туризма в България“. Тя бе организирана от вестник „Труд“ и Министерството на туризма, а домакин на срещата бе Община Варна.
В разговорите се включиха министър Николина Ангелкова, областният управител - Стоян Пасев, на Добрич - Красимир Кирилов, зам.- областният управител на Бургас Владимир Крумов, кметове от черноморски общини, предприемачи, туристически организации, представители на висши учебни заведения.
„Проектът на Министерството на туризма за създаване на 7 балнео- и СПА дестинации в страната, включително и Черноморска, е част от стратегията за утвърждаване на България като целогодишна дестинация. Инициативата се реализира съвместно с бранша и местната власт и е изключително важна за Черноморието, защото ще помогне хотелската база тук да се използва през четирите сезона“, заяви министър Николина Ангелкова.
Тя благодари на междуведомствената работна група по проекта, която анализира постъпилите от общините предложения по него, и за подкрепата на Българския съюз по балнеология и СПА туризъм. /live.varna.bg
Това заяви кметът Иван Портних, който откри дискусия на тема „Разработване, налагане, промотиране и модерно публично комуникиране на специфичния туристически продукт и политики, свързани със СПА туризма в България“. Тя бе организирана от вестник „Труд“ и Министерството на туризма, а домакин на срещата бе Община Варна.
В разговорите се включиха министър Николина Ангелкова, областният управител - Стоян Пасев, на Добрич - Красимир Кирилов, зам.- областният управител на Бургас Владимир Крумов, кметове от черноморски общини, предприемачи, туристически организации, представители на висши учебни заведения.
„Проектът на Министерството на туризма за създаване на 7 балнео- и СПА дестинации в страната, включително и Черноморска, е част от стратегията за утвърждаване на България като целогодишна дестинация. Инициативата се реализира съвместно с бранша и местната власт и е изключително важна за Черноморието, защото ще помогне хотелската база тук да се използва през четирите сезона“, заяви министър Николина Ангелкова.
Тя благодари на междуведомствената работна група по проекта, която анализира постъпилите от общините предложения по него, и за подкрепата на Българския съюз по балнеология и СПА туризъм. /live.varna.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа
- 18:39 Катар: Страните от Персийския залив биха могли да финансират иранския инвестиционен фонд