Варна<+> 02.08.2022 11:05 Снимка: ДНЕС+
Изабела Шопова представя „Подир сянката на кондора“
На 4 август от 18:00 ч. в Концертно студио на Радио Варна Изабела Шопова ще представи новата си книга: „Подир сянката на кондора".
„Подир сянката на кондора" е разказ за едно епично, двумесечно, кошмарно-комично, 6 000-километрово пътуване по гръбнака на Южните Анди, от Сантяго де Чили, през Боливия, Перу, Еквадор и Галапагос, до Богота, Колумбия. Без маршрут, план и резервации. А както бързо става ясно – и без адекватна подготовка. Смелият пътешественически екип се състои от майка и дъщеря, и двете известни с огнен балкански темперамент и несъкрушим източноевропейски инат, както и с противоположния си подход към предизвикателствата на живота по принцип, и към пътуването в частност.
Двете покорителки на света следват сянката на легендарния андски кондор, преодолявайки височинна болест, мозъчно сътресение, загуба на паметта, езикови бариери и културни сблъсъци. Оцеляват без кислород, интернет, а понякога и без подслон сред чуждопланетните пейзажи на високопланинската пустиня Атакама, неземната хубост на Галапагоския архипелаг, вертикално предизвикателните градове на Латинска Америка, смъртоносния им трафик и неподражаема архитектура. И това са само част от приключенията на двете пътешественички през двумесечното им пътуване подир сянката на кондора.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:56 Конгресът на БСП избра Крум Зарков за лидер
- 20:22 Хороскоп за неделя, 8 февруари 2026 г.
- 19:28 Швейцарец е първият олимпийски шампион в Милано-Кортина
- 19:18 От 52-ма останаха само трима: Зарков, Гуцанов и Руси Статков в битка за лидерския пост в БСП
- 19:07 Тръмп няма да се извини за клипа, който показва Барак и Мишел Обама като маймуни
- 18:57 Дмитриев сравни Ротшилд с династията Ланистър от „Игра на тронове“
- 18:45 Доклад на САЩ: Еврокомисията се е намесила в изборите в 6 държави в Европа
- 18:34 НАТО губи при руска инвазия в Балтика, показва военна симулация от Германия