iRun организира спортно събитие в подкрепа на болни деца

Варна<+> 15.03.2018 08:22

Платформата за спортни мероприятия iRun организира за трета поредна година благотворително спортно събитие в полза на децата със спина бифида и хидроцефалия. Стартът на събитието, под наслов “Сила, скорост и добри сърца - 1 тон = 1 км = 1 лв.”, ще бъде в 10 ч. на 17-ти март, на входа на Морската градина във Варна.

Идеята на организаторите e всички хора с добри сърца, които искат да съчетаят спорта с благородна кауза, да се включат в една от двете дисциплини – бягане или силово упражнение. След представянето си участниците ще дарят определена сума, в зависимост от собственото си постижение. Няма ограничения за пол и възраст. За участие в състезанието, алтернативите са: бягане и тренировъчен комплекс, включващ вдигане на свободна тежест от земя. Всички зрители и неучаствали в предизвикателствата, също ще имат възможността да дарят средства.

Каузата на събитието е да се подпомогне ежедневието на децата със спина бифида и хидроцефалия във Варна и да съберат средства за организирането на по-различни и трудно достъпни спортни занимания за децата – спускане със зип линия/тролей, конна езда, преход до хижа, плаване с кану - упражнения и игри много подходящи за тяхното възстановяване и двигателна активност. /live.varna.bg

CHF CHF 1 2.09336
GBP GBP 1 2.24421
RON RON 10 3.85712
TRY TRY 100 4.11361
USD USD 1 1.66823