
Варна<+> 20.09.2025 09:41 Снимка: ДНЕС+
Днес: На две места във Варна събират отпадъци от дърво
Днес, 20 септември, на две локации в града ще бъдат поставени специални контейнери на „Кроношпан България“ за събиране на дървесни отпадъци, образувани от домакинствата – дървесни плоскости, мебели (шкафове, гардероби, маси, столове – без текстилна част), врати, дървесни опаковки.
Местата са:
- район „Приморски“ - паркинг пред УМБАЛ „Света Марина“, (зад бензиностанция „Бенита“);
- район „Одесос“ - паркинг срещу Малките римски терми - бул. „Приморски“. Това е поредната акция за събиране на дървесни отпадъци от домакинствата.
И тази година Община Варна ще се включи в кампанията „Да изчистим България заедно“ в подкрепа на глобалната инициатива World Clean Up Day, обявена от ООН за Световен ден на почистването. Инициативата е също днес - 20 септември.
Призовават се граждани, институции, бизнес-организации и неправителствени организации, търговски вериги и спортни клубове да се включат активно в почистването на междублокови пространства, паркинги, паркове, места за отдих, детски площадки и други територии за обществено ползване.
Служителите на Община Варна и районните кметства също ще се включат в кампанията, като ще почистват различни локации в града. Районните еколози ще дават насоки за местата за почистване и ще създадат необходимата организация за осигуряване на помощни материали. Ангажирана ще бъде и сметопочистващата фирма, като ще бъде организирано своевременно извозване на отпадъците в деня на почистването и след него.
Събраните смесени битови отпадъци трябва да се поставят в чували до или вътре в съдовете за битови отпадъци, а отпадъците от опаковки - в съдовете за разделно събиране (контейнери в жълт и зелен цвят). Припомняме, че е забранено изхвърлянето на строителни и опасни отпадъци, излезли от употреба гуми и електрически уреди в и до съдовете.
![]() |
1 | 2.09314 |
![]() |
1 | 2.24602 |
![]() |
10 | 3.85385 |
![]() |
100 | 4.0259 |
![]() |
1 | 1.66652 |
Последни новини
- 12:21 Октоберфест започва в Мюнхен
- 12:09 Доц. Ангел Кунчев: Където има режим, удвояваме контрола на водата
- 11:57 Дипломатически фокус Армения: Зафиров с работна програма и участие в националните чествания
- 11:46 Пеевски получи отговор от премиера за работата по кризата с водите
- 11:31 Варна осъмна в задушлива миризма
- 11:19 Стефан Бакалов разкри кое е плашещото при употребата на райски газ
- 11:06 Първа фирма у нас дава фишове и в лева, и в евро
- 10:54 Законопроектът за виното: Граждани се канят да изкоренят лозята си и да излязат на протест