
Варна<+> 12.05.2025 11:39 Снимка: ДНЕС+
Днес изписват от болницата и последното дете от варненската ДГ №3 „Звездичка“
Всички деца, които в петък погълнаха вода, примесена с белина, са в много добро състояние, съобщи зам.-кметът Снежана Апостолова
Днес след визитация от болницата изписват и последното от седемте деца от ДГ №3 „Звездичка“, които на 9 май (петък) погълнаха незначително количество вода, примесена с белина. Останалите са изписани още вчера, съобщи за БТВ заместник-кметът по здравеопазване в Община Варна Снежана Апостолова. По данни на медицинските екипи от УМБАЛ „Св. Марина“, където децата бяха настанени веднага след инцидента, всички са в много добро здравословно състояние, без оплаквания, като престоят им е бил единствено с цел наблюдение.
Апостолова допълни, че още в петък от персонала на детската градина са изискани писмени обяснения. От общинските дирекции „Здравеопазване“ и „Образование и младежки дейности“ са посетили на място учебното заведение, проверка е направена и от Регионалната здравна инспекция. Община Варна и днес продължава проверката в детската градина, проверки ще има и в други учебни заведения по отношение спазването на правилата за дезинфекция. Заведена е преписка в Районна прокуратура – Варна, съобщи още зам.-кметът Апостолова.
По думите й на родителите са дадени указания от лечебното заведение за временно спазване на хранителен режим от децата. По тяхно желание в детската градина ще им бъде осигурено специално меню.
Още по темата
![]() |
1 | 2.08979 |
![]() |
1 | 2.29315 |
![]() |
10 | 3.84885 |
![]() |
100 | 4.18971 |
![]() |
1 | 1.67108 |
Последни новини
- 14:59 Иран заяви, че най-малко 71 души са били убити при израелската атака срещу затвора "Евин" в Техеран
- 14:46 Никол Шерцингер: Живеех в самота. Или работех, или се измъчвах
- 14:34 Австрия остава в календара на Формула 1 още поне 16 години
- 14:21 Бойко Борисов: Ако не беше ГЕРБ, темата "еврозона" нямаше да съществува
- 14:12 Методи Лалов: Оставката на Петков не звучеше убедително – някой сякаш му каза да бяга
- 14:01 Георг Георгиев: Лидерът ни Борисов провидя какво могат младите хора и им даде устрем и доверие
- 13:48 Дядото на Джеф Безос извадил неква 62-годишна домашна ракия. Бил я заложил, когато Джеф се родил
- 13:29 Зеленчуците и плодовете поевтиняват на борсите