Варна<+> 14.11.2023 18:05 Снимка: ДНЕС+
Депутати искат Руското консулство във Варна да стане библиотека
Сградата на Руското консулство във Варна да бъде предоставена за ползване на общината и там да бъде преместена регионалната библиотека - това предлагат депутати на вицепремиера и външен министър Мария Габриел.
Стела Николова и Ивайло Митковски от "Демократична България" са задали писмен въпрос до Габриел през Народното събрание, където я питат какви са намеренията за сградата и дали би я предоставила на общината, за да бъде използвана за библиотека. В текста си те напомнят, че договорът за наем на Генералното консулство е изтекъл.
"Варна е най-големият град в Северна България и по Българското Черноморие, както и трети по големина в страната. Същевременно този град притежава библиотека, която се помещава в сградата на общината, която не притежава място за това и същевременно тази библиотека се намира в окаяно състояние", пишат депутатите.
Консулството затвори врати преди месец, тъй като договорът му изтече на 1 ноември. Освен във Варна руско представителство имаше и в Русе, но то затвори врати миналото лято, когато кабинетът "Петков" обяви 70 руси дипломати за персона нон грата.
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 00:03 Рождество Христово е! Светът ликува!
- 21:02 Хороскоп за четвъртък, 25 декември 2025 г.
- 17:55 ДНЕС+ Ви пожелава на Бъдни вечер семейна топлина и споделени мигове!
- 17:51 Патриаршеското и синодално послание: Рождеството бележи повратен момент в човешката история
- 17:46 Очакването на българите: Култура или халтура - държавата да финансира, хората да потребяват
- 17:42 Д-р Динко Господинов: Празниците носят риск за сърдечно-съдовата система
- 17:31 АП: Нетаняху възложил на съветник да изготви план за атаката, причинила войната в Газа
- 17:20 Защо Стивън Спилбърг отказва да работи с Бен Афлек