
Варна<+> 28.01.2025 17:44 Снимка: ДНЕС+
Демонтират изцяло коледната украса във Варна до средата на февруари
Коледната украса, която радваше варненци от края на ноември м.г., ще бъде напълно демонтирана най-късно до средата на февруари, информираха от фирмата изпълнител.
Над 90% от елементите на празничното осветление вече са свалени и ако времето се задържи благоприятно, демонтажът може да приключи още през следващата седмица. За демонтиране остават малка част от паната по булевардите, както и светещата завеса в пространството между сградите на Варненския окръжен съд и театъра, уточняват от Община Варна.
От градската управа припомнят, че за изминалите коледни и новогодишни празници Варна грейна с изцяло нова коледна украса в централната част на града. Пешеходната зона около площад „Независимост“, където беше разположен коледният базар и където се проведоха празничните концерти, беше осветена от 120 нови светещи завеси. 1 800 м нови лампички осветиха фасадата на съда, а върху шадравана бяха монтирани нови светещи елхи.
Нови елементи имаше и по пешеходната част на бул. „Сливница“ към входа на Морската градина, по бул. „Княз Борис I“, в градинката пред Градската художествена галерия, административната сграда на Община Варна и други места в града.
Коледното осветление на Варна е изцяло с LED лампи и ниска консумирана мощност. До следващата Коледа то ще бъде съхранявано в общински склад.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.24576 |
![]() |
10 | 3.84038 |
![]() |
100 | 4.04234 |
![]() |
1 | 1.69072 |
Последни новини
- 21:02 Хороскоп за вторник, 14 октомври 2025 г.
- 19:36 Илияна Йотова: Не може да допуснем жените да плащат невидимата цена на дигиталния напредък
- 19:28 Глобалният износ на Китай процъфтява за сметка на САЩ
- 19:21 Най-известното си прозвище - Желязната лейди, Маргарет Тачър дължи на съветското военно министерство
- 19:14 Дмитрий Медведев: Доставката на „Томахоук“ за Киев може да завърши зле за самия Тръмп
- 19:07 Глобалното затопляне ще причини нова ледникова епоха
- 18:58 FT: САЩ помагат на Украйна да атакува руска енергийна инфраструктура
- 18:53 ГДБОП задържа мъж с 8 кг метамфетамин за над 560 000 лева