Варна<+> 24.02.2022 18:40 Снимка: ДНЕС+
Благомир Коцев е новият областен управител на Варна
Благомир Коцев е назначен за областен управител на област Варна.
Той заема мястото на Марио Смръков, който бе назначен края на май 2021г. от първото служебно правителство на Стефан Янев.
Днес Министерският съвет прие решение, с което назначава Благомир Коцев за областен управител на област Варна и освобождава досега заемащия длъжността Марио Смърков.
"Благомир Коцев притежава образователно-квалификационна степен „магистър“ по специалността „Корабоплаване, търговия и финанси“, придобита от „Сити юнивърсити - Лондон“, Великобритания. Притежава дългогодишен управленски опит в частния сектор - в сферата на управлението на кораби и корабособственост, както и на ресторантьорството и хотелиерството", гласи официално съобщение на МС.
Преди това е завършил Първа езикова гимназия във Варна.
По информация на Moreto.net Благомир Коцев е син на небеизисвестният собственик на ресторант "Хоризонт" Рубин Коцев.
Още по темата
-
-
-
Новият областен управител на Варна ще встъпи в длъжност днес
преди 4 месеца
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:05 Хороскоп за вторник, 7 юли 2026 г.
- 19:26 Война на Мондиала: Белгия обжалва скандалното помилване на Балогун
- 19:11 Русия и Китай започнаха мащабни военноморски учения: Бойни кораби, подводници и артилерийски стрелби
- 19:04 Прокуратурата иска постоянния арест на шефа на ВиК-Бургас
- 18:57 Започнаха археологическите разкопки на средновековния град Русокастро
- 18:50 Принц Хари няма да бъде настанен в Бъкингамския дворец по време на престоя си в Лондон
- 18:42 След 1 милиард километра: Китайската сонда „Тиенуън-2“ достигна астероид и започна изследването му
- 18:34 Песков: Западната подкрепа за Киев превръща специалната военна операция в истинска война