Варна<+> 30.04.2025 14:39 Снимка: ДНЕС+
Безплатна синя зона във Варна на 1 и 6 май
Зоната за кратковременно паркиране, т.нар. „синя зона“, която функционира в централната градска част на Варна, ще бъде безплатна за жителите и гостите на града на 1 май (четвъртък) и 6 май (вторник).
Свободното паркиране важи само по време на официалните празници – Международния ден на труда и Гергьовден. През останалото време паркирането в „синята зона“ ще е с обичайното работно време – от 9:00 до 20:00 часа – и ще се заплаща, съобщават от „Общински паркинги и синя зона“.
Община Варна призовава водачите на моторни превозни средства да спазват правилата за спиране и паркиране както в обхвата на „синята зона“, така и извън него. Нарушителите ще бъдат санкционирани и автомобилите им – принудително премествани с платформа тип „паяк“.
Във връзка със срива в мрежата на мобилния оператор А1 вчера, от „Общински паркинги и синя зона“ уточняват, че са проявили разбиране и по време на повредата, до нейното отстраняване, не са били налагани глоби на гражданите.
За повече информация гражданите могат да се обадят на телефон 070 070 352.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:22 Израел готви нови удари по Ливан
- 13:11 Популярни лекарства, опасни за черния дроб
- 12:54 МБАЛ-Благоевград обясни за заплатата на директора от 36 хил. евро за февруари
- 12:43 Подуправителят на НЗОК след оставката: Някой се опитва да напасва факти към предварителни изводи
- 12:32 Москва започва нов етап в търговската война с Ереван, в отговор на сближаването на Армения с Европа
- 12:21 ИПБ предава на прокуратурата записи от „Хемус“, изнесени от МРРБ
- 12:12 Андреева: ПП-ДБ вървят към сигурно поражение, ако влязат в президентските избори с тези кандидати
- 12:02 Шишков посочи основния проблем във ВиК сектора