Берое разби слаби "соколи" за перфектен старт на новия треньор

Варна<+> 18.10.2024 22:15 Снимка: ДНЕС+

Спартак подари три гола на съперника насред Стара Загора

Берое победи убедително с 3:0 Спартак (Варна) при откриването на 12-ия кръг efbet Лига.

В Стара Загора домакините наказаха непростими грешки на своя съперник и го победиха изключително комфортно, като по този начин се изкачиха поне временно до шестата позиция с актив от 17 точки.

Начело на старозагорци за първи път застана новият испански треньор Хесус Урибе, който подобно на предшественика си Хосе Луис Ачиари предпочете да излезе с титулярен състав от 11 чужденци.

Спартак, който наскоро се раздели със своя собственик е раздиран от финансови проблеми и се твърди, че не плаща заплати на своите футболисти. Те днес не бяха особено мотивирани, като до голяма степен подариха трите гола на своя съперник и можеше да допуснат още. Загубата ги оставя на четвъртата позиция с 21 точки, като серията им от две поредни победи е прекъсната.

Варненци обаче имаха първата добра възможност да открият резултата в 21-ата минута, когато вратарят Артур Мота спаси силен удар на Александър Цветков след изпълнение на корнер.

В 26-ата минута Берое поведе. Защитникът Франьо Пърце се забави и топката му бе отнета от Енцо Еспиноса, който напредна и не пропусна да вкара сам срещу вратаря.

В 40-ата минута резултатът стана 2:0, като този път грешката беше на опитния Цветков, загубил в центъра на терена. Берое разви бързо нападение и Енцо Барето подаде на Исмаел Ферер, който вкара с удар в далечния ъгъл.

През втората част нищо не се промени. В 54-ата минута вратарят на Спартак Никола Виденов отрази удар по земя на Ферер, но все пак старозагорци вкараха трети гол в 78-ата минута. Па Конате му подари топката с грешен пас назад и Кошмара също излезе сам срещу вратаря, отбелязвайки поредния си гол през сезона.