„Аз и моето семейство“ събира деца и осиновители
Варна<+> 16.06.2018 08:36
Предстои 18-ото издание на празника „Аз и моето семейство“, който по традиция се провежда в Дома за медико-социални грижи за деца – Варна. От тази година обаче форматът се разширява. Поканени са както осиновителите и техните осиновени деца, така и семействата, преминали през Отделението за недоносени и новородени бебета в Дома. Началото на срещата е в 9.00 ч., а мястото главното фоайе на лечебното заведение. Много музика, песни, танци, игри и забавления очакват децата, а специалистите ще бъдат на разположение на родителите за консултации.
„Всяка година през нашето Отделение за новородени и недоносени преминават над 100 деца. С повечето се виждаме и през първите една – две години от живота им, тъй като с тях работят специалистите ни по ранна интервенция и рехабилитация. Създаваме специални връзки с децата, които бихме искали да продължим във времето. Затова от тази година разширяваме формата на празника „Аз и моето семейство“ “, обясни д-р Стефка Джанкова, директор на Дома за медико-социални грижи за деца – Варна.
„С нетърпение очакваме да се видим отново и с осиновените дечица и техните семейства. Тези срещи винаги са радост за целия ни екип“, каза още тя.
Празникът „Аз и моето семейство“ стартира през 2001 г. в Дома за медико-социални грижи за деца във Варна, като по това време е уникален за страна. Инициативата за провеждането му е на д-р Джанкова, която заимства идеята от държави като Италия, Дания, САЩ.
„Всяка година през нашето Отделение за новородени и недоносени преминават над 100 деца. С повечето се виждаме и през първите една – две години от живота им, тъй като с тях работят специалистите ни по ранна интервенция и рехабилитация. Създаваме специални връзки с децата, които бихме искали да продължим във времето. Затова от тази година разширяваме формата на празника „Аз и моето семейство“ “, обясни д-р Стефка Джанкова, директор на Дома за медико-социални грижи за деца – Варна.
„С нетърпение очакваме да се видим отново и с осиновените дечица и техните семейства. Тези срещи винаги са радост за целия ни екип“, каза още тя.
Празникът „Аз и моето семейство“ стартира през 2001 г. в Дома за медико-социални грижи за деца във Варна, като по това време е уникален за страна. Инициативата за провеждането му е на д-р Джанкова, която заимства идеята от държави като Италия, Дания, САЩ.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:33 Украински МиГ-29 се разби край Полтава, Русия унищожи друг на летище "Вознесенск"
- 10:22 Александър Вучич обяви, че ще подаде оставката си
- 10:10 България пречупи Канада в 5-геймова драма за четвърта победа в Лига на нациите
- 09:58 Чудо в бедствието: 32 часа след труса извадиха от отломките оцеляло новородено (видео)
- 09:53 Меси резерва, но вкара на Йордания
- 09:47 Инспектори на Агенцията по храните спряха 5 тона храни с изтекъл срок на годност
- 09:36 Земетресение с магнитуд 5,9 разтърси Пакистан и Афганистан
- 09:26 Първи мераклия: Николай Ненчев обяви номинацията си за президент