Атанас Добрев проведе работна среща с ръководството на СИДП и РДГ-Варна
Варна<+> 03.07.2018 14:21
Заместник-министърът на земеделието, храните и горите Атанас Добрев проведе работна среща във Варна с ръководството на Североизточно държавно предприятие и директорите на всички 13 горски и 5 ловни стопанства към предприятието. Обсъдено бе изпълнението на планираните добиви на дървесина и възобновяването на издънковите дъбови гори. Специален акцент беше системната контролна дейност в обхвата на СИДП за предотвратяване на нарушения в горите.
Директорът на СИДП инж. Веселин Нинов запозна зам.-министъра със стартиралата мащабна разяснителна кампания сред ловните дружини и стопанисващите дивечовъдни участъци по повод опасността от пренасяне и разпространение на африканска чума по свинете от съседни страни у нас. „Проведохме поредица от срещи, които продължават и в Тервел, а след това и в Добрич.
Наясно сме, че поради близостта си до границата с Румъния нашите стопанства първи ще поемат удара, ако африканската чума по свинете влезе на българска територия”, отчетоха от СИДП, като изтъкнаха, че стопанствата към предприятието работят съвместно с експертите от регионалните дирекции на Българската агенция по безопасност на храните по превенция на заболяването.
Директорът на РДГ-Варна, инж. Тодор Гичев увери от своя страна, че заедно с ветеринарните власти се организират специализирани обучения за ловци, които трябва да са подготвени да реагират в случай на преминаване на заболяването на територията на страната. Заместник-министър Добрев запозна участниците в срещата с мерките за недопускане, превенция и контрол на заболяването.
Директорът на СИДП инж. Веселин Нинов запозна зам.-министъра със стартиралата мащабна разяснителна кампания сред ловните дружини и стопанисващите дивечовъдни участъци по повод опасността от пренасяне и разпространение на африканска чума по свинете от съседни страни у нас. „Проведохме поредица от срещи, които продължават и в Тервел, а след това и в Добрич.
Наясно сме, че поради близостта си до границата с Румъния нашите стопанства първи ще поемат удара, ако африканската чума по свинете влезе на българска територия”, отчетоха от СИДП, като изтъкнаха, че стопанствата към предприятието работят съвместно с експертите от регионалните дирекции на Българската агенция по безопасност на храните по превенция на заболяването.
Директорът на РДГ-Варна, инж. Тодор Гичев увери от своя страна, че заедно с ветеринарните власти се организират специализирани обучения за ловци, които трябва да са подготвени да реагират в случай на преминаване на заболяването на територията на страната. Заместник-министър Добрев запозна участниците в срещата с мерките за недопускане, превенция и контрол на заболяването.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон
- 18:38 Шотландия вече се готви за сбогуване с Мондиала, шансът за продължаване падна до 5%