Атанас Добрев проведе работна среща с ръководството на СИДП и РДГ-Варна
Варна<+> 03.07.2018 14:21
Заместник-министърът на земеделието, храните и горите Атанас Добрев проведе работна среща във Варна с ръководството на Североизточно държавно предприятие и директорите на всички 13 горски и 5 ловни стопанства към предприятието. Обсъдено бе изпълнението на планираните добиви на дървесина и възобновяването на издънковите дъбови гори. Специален акцент беше системната контролна дейност в обхвата на СИДП за предотвратяване на нарушения в горите.
Директорът на СИДП инж. Веселин Нинов запозна зам.-министъра със стартиралата мащабна разяснителна кампания сред ловните дружини и стопанисващите дивечовъдни участъци по повод опасността от пренасяне и разпространение на африканска чума по свинете от съседни страни у нас. „Проведохме поредица от срещи, които продължават и в Тервел, а след това и в Добрич.
Наясно сме, че поради близостта си до границата с Румъния нашите стопанства първи ще поемат удара, ако африканската чума по свинете влезе на българска територия”, отчетоха от СИДП, като изтъкнаха, че стопанствата към предприятието работят съвместно с експертите от регионалните дирекции на Българската агенция по безопасност на храните по превенция на заболяването.
Директорът на РДГ-Варна, инж. Тодор Гичев увери от своя страна, че заедно с ветеринарните власти се организират специализирани обучения за ловци, които трябва да са подготвени да реагират в случай на преминаване на заболяването на територията на страната. Заместник-министър Добрев запозна участниците в срещата с мерките за недопускане, превенция и контрол на заболяването.
Директорът на СИДП инж. Веселин Нинов запозна зам.-министъра със стартиралата мащабна разяснителна кампания сред ловните дружини и стопанисващите дивечовъдни участъци по повод опасността от пренасяне и разпространение на африканска чума по свинете от съседни страни у нас. „Проведохме поредица от срещи, които продължават и в Тервел, а след това и в Добрич.
Наясно сме, че поради близостта си до границата с Румъния нашите стопанства първи ще поемат удара, ако африканската чума по свинете влезе на българска територия”, отчетоха от СИДП, като изтъкнаха, че стопанствата към предприятието работят съвместно с експертите от регионалните дирекции на Българската агенция по безопасност на храните по превенция на заболяването.
Директорът на РДГ-Варна, инж. Тодор Гичев увери от своя страна, че заедно с ветеринарните власти се организират специализирани обучения за ловци, които трябва да са подготвени да реагират в случай на преминаване на заболяването на територията на страната. Заместник-министър Добрев запозна участниците в срещата с мерките за недопускане, превенция и контрол на заболяването.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:38 Шотландия вече се готви за сбогуване с Мондиала, шансът за продължаване падна до 5%
- 18:30 Бела Хадид сподели за тежката си борба с хроничното заболяване и емоционалните трудности
- 18:21 Любомир Каримански осъди Асен Василев за "злонамерени лъжи"!
- 18:13 Иван Василев: Деловодната система в администрациите ще стане достъпна и за незрящи хора
- 18:05 Обвиниха Alibaba в мащабни атаки срещу AI модела Claude
- 17:56 КНСБ: Работещите пострадаха и с този бюджет няма да има ръст на покупателната им способност
- 17:48 Еди Мърфи ще се завърне с гласа си във филм за магарето от поредицата "Шрек"
- 17:43 Лавров: В Аляска САЩ предложиха споразумение за Украйна, а Русия прие