
Варна<+> 15.04.2025 18:08 Снимка: ДНЕС+
Арест за мъж, обвинен в държане и разпространение на наркотици
Апелативен съд – Варна отхвърли жалбата на обвиняем срещу определение на Окръжния съд във Варна, с което е бил задържан в ареста. Срещу К. Х. е повдигнато обвинение за държане с цел разпространение и разпространение на наркотични вещества, съобщават от Апелативния съд.
За представителя на Апелативната прокуратура е безспорно наличието на обосновано подозрение за авторството – подкрепят го свидетелските показания, протоколите от претърсване и изземване, експертната справка на иззетите вещества и др. Разпространението е обхващало продължителен период и множество лица. Продажбите са осъществявани от дома на К. Х. и при домашен арест има риск той да продължи тази дейност. Би могъл и да въздейства на свидетели.
Адвокатът посочи, че подзащитният му е изразил желание да сключи споразумение с прокуратурата и не оспорва авторството. Защитата обаче изключи опасността от извършване на престъпление или укриване. 45-годишният мъж не е задържан досега, няма криминални регистрации, не е осъждан, а настоящата проява е инцидентна, обясни процесуалният представител.
Сред обстоятелствата, които Апелативният съд взе предвид, за да се произнесе, е повдигнатото обвинение за тежко умишлено престъпление – за това, че обвиняемият държал 1,25 гр метаамфетамин и 58 мл метадон, от които разпространел на едно лице метаамфетамин. Подозрението в съпричастността му се обосновава с гласни доказателства – разпити на свидетели, които са купували от него в различни периоди. Действията по разпространение на мъжа са били наблюдавани от разследващите и това е довело до задържането му.
Реална е опасността при по-лека мярка той да извърши престъпление. Обвиняемият е неосъждан, но не се касае за инцидентен случай, а за значим период. Престъпната деятелност е със завишена обществена опасност. Това налага публичният интерес да има приоритет над личния. Единствената мярка за неотклонение, която ще гарантира преустановяване на противозаконната дейност, е задържане под стража, категоричен бе Апелативен съд – Варна.
Определението не подлежи на обжалване.
Още по темата
![]() |
1 | 2.0974 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.85788 |
![]() |
100 | 4.15376 |
![]() |
1 | 1.67638 |
Последни новини
- 21:21 Хороскоп за вторник, 22 юли 2025 г.
- 19:36 The Telegraph: Великобритания подготвя 50-дневна кампания за въоръжаване на Украйна
- 19:28 Ердоган: Светът трябва да приеме реалността за съществуването на две държави в Кипър
- 19:21 Проф. Михаил Станчев: Войната в Украйна ще свърши, но няма да е тази година
- 19:13 След принц Андрю и делото "Епстийн": Книга обвинява още един член на кралското семейство в педофилия
- 19:06 Митата на Тръмп удариха производителите на зехтин в Гръция, търсят нови пазари
- 18:59 Техеран: Нов кръг преговори за иранската ядрена програма ще се проведе в Истанбул
- 18:52 Автобус падна от 25 метра в Русия, 13 миньори загинаха