Варна<+> 23.02.2021 15:38 Снимка: ДНЕС+
649 пациенти са преминали през спешните центрове в УМБАЛ „Св. Марина“-Варна през изминалата седмица
156 легла за пациенти с доказан COVID-19 или съмнителни такива, от които 37 за интензивно лечение на пациенти с инфекцията са разкрити в УМБАЛ "Света Марина"-Варна, съобщиха от болничното заведение за ДНЕС+.
За периода 15-21 февруари през спешните центрове на инфекциозните клиники и спешните центрове в УМБАЛ „Света Марина" са преминали 649 пациенти, от тях с потвърден и възможен и вероятен COVID-19 – 109. Преминали пациенти през структурите за периода са 168, от които през интензивни отделения – 26.
Излекувани през изминалата седмица са 50, а починали – 8. Успоредно с лечението на тези пациенти, болницата оказва спешна и планова медицинска помощ на всички нуждаещи се със заболявания по профилите на останалите клинични структури.
УМБАЛ „Света Марина" – Варна е осигурена с всички видове дезинфектиращи препарати и предпазни средства. Разполага и с необходимите количества медикаменти и консумативи.
Геновева Михайлова
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:38 Шотландия вече се готви за сбогуване с Мондиала, шансът за продължаване падна до 5%
- 18:30 Бела Хадид сподели за тежката си борба с хроничното заболяване и емоционалните трудности
- 18:21 Любомир Каримански осъди Асен Василев за "злонамерени лъжи"!
- 18:13 Иван Василев: Деловодната система в администрациите ще стане достъпна и за незрящи хора
- 18:05 Обвиниха Alibaba в мащабни атаки срещу AI модела Claude
- 17:56 КНСБ: Работещите пострадаха и с този бюджет няма да има ръст на покупателната им способност
- 17:48 Еди Мърфи ще се завърне с гласа си във филм за магарето от поредицата "Шрек"
- 17:43 Лавров: В Аляска САЩ предложиха споразумение за Украйна, а Русия прие