Варна<+> 02.02.2021 12:52 Снимка: ДНЕС+
535 пациенти са преминали през клиниките на УМБАЛ "Св. Марина"-Варна през изтеклата седмица
535 пациенти са преминали през клиниките на Св. Марина през изтеклата седмица, съобщават от болничното заведение.
Разкрити са 115 легла за пациенти с доказан COVID-19 или съмнителни такива, от които 15 за интензивно лечение на пациенти с COVID-19. За периода 25-31 януари през спешните центрове на инфекциозните клиники и спешните центрове в УМБАЛ „Света Марина“ са преминали 535 пациенти, от тях с потвърден и възможен и вероятен COVID-19 – 55.
Преминали пациенти през Covid структурите за периода са 157, от които през интензивни отделения – 24. Излекувани през изминалата седмица са 97, а починали – 9. Успоредно с лечението на тези пациенти, болницата оказва спешна медицинска помощ на всички нуждаещи се със заболявания по профилите на останалите клинични структури.
УМБАЛ „Света Марина“ – Варна е осигурена с всички видове дезинфектиращи препарати и предпазни средства. Разполага и с необходимите количества медикаменти и консумативи.
Геновева Михайлова
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:46 Фолксваген планира до 100 000 съкращения по света и затваряне на четири завода в Германия
- 10:36 Николай Копринков: Минимизираме риска от воден режим в много райони в страната
- 10:25 Лекар от ''Александровска'' обяви гладна стачка
- 10:15 Задържаха шефа на ВиК-Несебър и заместника му по подозрения за получаване на подкуп
- 10:04 Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
- 09:53 Муцунски: България никога няма да успее със сила да смени самосъзнанието на хората в РСМ
- 09:41 Първан Симеонов: Този бюджет ми изглежда констатация на реалностите от последните няколко години
- 09:30 Министър Шишков: Бетонни ограничители вместо мантинели може да са опасни за леки коли