
Спорт 07.06.2022 14:25 Снимка: ДНЕС+
Зверев е твърдо аут за Уимбълдън
Александър Зверев със сигурност пропуска Уимбълдън, но би могъл да се завърне на корта преди Откритото първенство на САЩ. Това съобщава журналистът от френското издание "Екип" - Куентен Мойне. Световният №3 получи контузия в крака при падане по време на полуфинала на Ролан Гарос срещу Рафаел Надал, като впоследствие напусна корта с патерици.
Медицинските прегледи след двубоя установиха, че Зверев има скъсани връзки на дясния глезен. След завръщането си в Германия олимпийският шампион се е подложил на изследвания в местна клиника, след които е било установено, че ще бъде извън игра за период между шест и осем седмици.
Това означава, че германецът със сигурност ще пропусне Уимбълдън, като според Мойне е възможно той да се завърне на турнирите в САЩ в началото на август. Голямата цел пред Зверев в момента е да бъде възстановен за Ю ЕС Оупън, където бе много близо до титлата през 2020 г.
Евентуално неучастие в американските турнири би могло да навреди много сериозно на ранкинга на Зверев. Миналата година той се представи много силно в САЩ, като спечели титлата на Мастърса в Синсинати, след което стигна до полуфинал на Ю ЕС Оупън.
Още по темата
![]() |
1 | 1.89243 |
![]() |
1 | 2.34167 |
![]() |
10 | 3.95517 |
![]() |
10 | 1.22252 |
![]() |
1 | 1.79648 |
Последни новини
- 19:02 Освободената от поста председател на Патентно ведомство дни наред не е била на работа
- 18:54 Избраха нов директор на Изпълнителната агенция по горите
- 18:44 „Демократична България“ се регистрира сама в ЦИК
- 18:35 Решението на Сандов за спирането на "Струма" може да се окаже незаконно
- 18:27 Емил Джасим: ПП са автентично лява партия
- 18:26 Автобус гори срещу „Джъмбо“ край Бургас
- 18:18 В Косово въвеждат режим на тока от днес
- 18:10 Рецесията в еврозоната става все по-вероятна