Знаменоската на САЩ отпадна след нервен срив заради съдията

Спорт 30.07.2024 16:05 Снимка: Getty Images

Кори Гоф се разплака в стил Серина Уилямс и напусна тенис турнира на осминафиналите

Знаменоската на олимпийския отбор на САЩ за Игрите в Париж Кори Гоф отпадна още на осминафиналите на тенис турнира.

Шампионката от US Open и №2 в световната ранглиста отстъпи на хърватката Дона Векич с 6:7(7), 2:6 след два часа игра и се прости рано с надпреварата.

Хърватката, която е №21 в света, показа по-добър тенис и заслужи мястото си на четвъртфиналите, където ще играе с Мария Сакари от Гърция или украинката Марта Костюк.

Гоф няма да запомни мача с нищо добро, още повече, че получи нервен срив във втория сет, когато допусна пробив за 2:4 гейма.

Последната точка в тази част дойде, след като тя сервира, Векич направи дълбок ретур, отнякъде се чу отсъждане за аут, а следващият удар на Гоф срещна мрежата. Съдията отсъди гейм за Векич, а Гоф започна да спори, че се е повлияла от отсъждането. Споровете продължиха много дълго, като дори се наложи супервайзер да влиза на корта, за да говори с американката.

Реакцията на Гоф много наподоби тази на Серина Уилямс от финала на US Open срещу Наоми Осака през 2018 година. По подобен начин Гоф на няколко пъти каза, че целенасочено е ощетявана от съдиите в подобни ситуации.

След като съдията отказа да си промени решението американските фенове по трибуните започнаха да пляскат на всеки сгрешен сервис на Векич. Хърватката обаче обърна гейм от 0:40 и затвори трудния мач.

В друг осминафинал днес олимпийската вицешампионка от Игрите в Рио 2016 Анджелик Кербер победиканадката Лейла Фернандес с 6:4, 6:3.