Владо Илиев завърши световното с 29-о място в масовия старт

Спорт 20.02.2023 10:01 Снимка: ДНЕС+

Най-добрият български биатлонист - Владимир Илиев, завърши с 29-о място световното първенство в германския зимен център Оберхоф.

Навършващият през следващия месец 36 години троянец заслужи участие в елитната дисциплина - масов старт на 15 км, с доброто си представяне на шампионата и натрупаните точки в спринта (20-и), преследването (16-и) и индивидуалното (28-и).

Днес Владо, който потегли с номер 21, завърши 29-и сред 30-те най-добри биатлонисти на планетата в момента. Илиев направи 8 пропуска при 4-те стрелби.

Себастиан Самуелсон спечели титлата в масовия старт. 25-годишният швед повали всичките 20 мишени. За Самуелсон това е първи златен медал в кариерата от световно.

Втори се нареди неговият сънародник Мартин Понсилуома с две грешки в стрелбата .

Мегавездата на биатлона Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия не успя да вземе 6-а титла в Оберхоф.

Той остана на трето място с три пропуска. Бьо беше лидер в състезанието след третата стрелба, но в последната не уцели една мишена и финишира трети.

Бьо завършва първенството с рекордните седем медала - 5 златни, 1 сребърен и 1 бронзов.