Висшата лига стартира с победа на “Арсенал” срещу “Кристъл Палас” с 2:0

Спорт 06.08.2022 11:49 Снимка: ДНЕС+

В южен Лондон на “Селхърст Парк” беше открит 31-ят сезон във Висшата лига. Първият сблъсък противопостави два лондонски съперника - “Кристъл Палас” и “Арсенал”.

“Артилеристите” спечелиха с 2:0 след гол на Габриел Мартинели през първото полувреме и автогол на защитника на “Кристъл Палас” Марк Гехи в 85-ата минута

След доста сериозен натиск от “Арсенал” в началните минути тяхната игра бе белязана и от попадение. Първият гол за сезона беше вкаран от Габриел Мартинели след ъглов удар в 20-ата минута.

След гола на “Арсенал” “Палас” се промени изцяло в игрови план, като постепенно в хода на мача се изравни с “топчиите” по владение на топката и по нанесените удари.

Първото полувреме завърши 1:0 за “Арсенал”, въпреки че “Кристъл Палас” имаше добър шанс за изравняване на резултата след удар с глава на Одсон Едуар, който бе спасен от Арън Рамсдейл

В началото на второто полувреме “орлите” изпуснаха още едно чисто положение, след като Еберичи Езе се озова в ситуация сам срещу вратаря, но отново “Палас” не успя да се възползва.

В 85-ата минута Букайо Сака проби по десния фланг, центрира топката, а защитникът на “Кристъл Палас” Марк Гехи я прати в собствената си врата и по този начин “Арсенал” си осигури победата с 2:0.