Спорт 21.07.2026 09:53 Снимка: Getty Images
Вингегор посочи мотор и среднощен допинг тест като потенциални причини за падането му
Двукратният шампион в "Тур дьо Франс" Йонас Вингегор отпадна по много неприятен начин от състезанието по време на 15-ия етап в неделя, след като падна на един завой и счупи ключицата си.
Датчанинът беше втори във временното класиране след Тадей Погачар, но продължава да го преследва много лош късмет в последните месеци с множество инциденти.
На финалното изкачване вчера Вингегор подцени един завой и макар скоростта да не бе висока, той падна лошо без това да е породено от контакт с друг колоездач.
Часове по-късно Йонас даде интервю, в което говори за потенциалните причини за инцидента, като според него мотористът пред групата е имал известна вина, тъй като е влязъл с твърде висока скорост в завоя.
"Може би мотористът направи грешка, но не може да се доверяваме сляпо на преценката на моторите. Трябва да взимаме сами решения, защото хората правят грешки. Не можем да променим това", каза философски датчанинът.
В интервюто си след етапа неговият колега Тадей Погачар каза, че е възможно среднощен допинг тест в 2 часа да се е отразил негативно на Вингегор заради нарушения сън.
"Със сигурност такива тестове не ни повлияват добре. Дали това е причината, не мога да спекулирам. Не мога да кажа със сигурност. Инциденти стават в колоездачните състезания", добави Йонас.
Той заяви, че е имал късмет да избегне по-сериозни травми, макар да чувства сериозна болка в ключицата.
Победителят в етапа Ремко Евенепул също се възмути от среднощните допинг тестове.
"Това е нещо, което не трябва да приемаме, защото за атлетите сънят е единственият начин да се възстановят", каза белгиецът.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:58 Йотова: Разполагането на американски самолети в "Безмер" не ни прави част от войната в Иран
- 15:49 Ливанската армия навлезе в първия район, от който се изтегли Израел
- 15:40 Шахматната легенда Юдит Полгар отказа да е президент на Унгария
- 15:31 МОН публикува второто класиране за приема в 8-и клас
- 15:22 Продължават акциите за поддръжка на туристическите пътеки на Витоша
- 15:17 Комплекс за социални услуги „Владиславово“ към Фондация „Владиславово“
- 15:13 Нови експертизи за Давид Хибелка, обвинен за убийството на приятелката си в хотел в Приморско
- 15:07 Пътешествие из Северна и Южна Америка – забавно и образователно групово занимание в КСУ–ЦСРИ