Спорт 24.05.2024 14:37 Снимка: ДНЕС+
Вики Томова е на полуфинал след успех над двукратна шампионка от Шлема
Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира от категория АТР 250 в мароканската столица Рабат.
Първата ракета на България победи с 6:4, 6:3 германката Лаура Зигемунд.
Тя е двукратен шамион от Шлема, но на двойки, където е нейната сила, макар Зигемунд доста често да играе на сингъл, където се намира с шет позиции пред Томвоа в ранглистата.
Но Томова се справи по отличен начин в два сета с германката и по този начин се класира на своя шести WTA полуфинал.
До момента турнирът в Рабат върви по перфектен начин за Томова, която не само постигна три чисти победи без да загуби сет, но и успява по доста убедителен начин да постига своите успехи.
Днес след размяна на по два пробива в първия сет, Вики Томвоа трябваше да се измъква от доста тежкия осми гейм, в който изостана с 0:40.
Българката обаче успя да обърне развоя, изравни геймовете до 4:4, а след това на свой ред проби. Повела с 5:4, Томова не сбърка на свой сервис и реализира втория си сетбол за крайното 6:4.
Доста по-лесно преминаха нещата за Томова във втория сет, когато тя поведе със сет аванс в третия гейм, а при 5:3 направи още един пробив, за да се класира на своя шести полуфинал на WTA ниво.
В битка за финала тя ще играе срещу една измежду италианската Лучия Бонзети и американката Пейтън Стърнс.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:26 ЦСКА 1948 шокира Спартак в продължението
- 10:14 Христанов разкрил канал за контрабанда на животни от Румъния и незаконна кланница
- 10:03 Борисов от Айтос: Можем и имаме енергията да продължим
- 09:53 Лъчезар Борисов: България не е засегната логистично от проблема в Ормузкия проток
- 09:42 Патриарх Даниил се надява следващият парламент да въведе предмета "Добродетели и религии"
- 09:32 Тежка катастрофа край Радомир отне два живота, четирима са в критично състояние
- 09:23 Томислав Дончев за машинния вот: Политиците трябва да спорят за идеи, а не за изборни технологии
- 09:12 Иво Христов от "Прогресивна България": Борим се за 120 депутати