ВАР спаси "Реал" от резил срещу най-слабия в Испания

Спорт 22.01.2024 08:53 Снимка: ДНЕС+

С помощта на ВАР, "Реал" постигна ценна победа в преследване на голямата мечта - нова титла в Испания. Кралския клуб обърна от 0:2 до 3:2 слабака в испанския елит "Алмерия" на своя стадион. Досега през сезона гостите нямаха нито един успех, но бяха на косъм от чудото. Само че съдия ги спря.

Главните герои в двубоя бяха главният рефер Франсиско Хосе Ернандес Маесо и колегите му от ВАР начело с Алехандро Хосе Ернандес Ернандес. До почивката гостите водеха уверено 2:0.

А през втората част стана мазало, поне що се касае до съдийски решение в ущърб на "Алмерия".

Първо бе отсъдена дузпа за "Реал", която Джуд Белингам реализира. Последва отменен гол на "Алмерия", заради фал в хода на атаката.

Най-коментираната ситуация бе 68-ата минута, когато Винисиус вкара топката в мрежата, но бе трудно да се разбере дали играе с ръка или рамо. случая промени решението си в полза на домакините. Реферът все пак призна попадението. А "Реал" изкова успеха дълбоко в добавеното време - 99 мин. чрез гол на Кархавал.

С успеха белия балет се утвърди на първото място в елита на Испания.