Спорт 15.01.2022 11:00 Снимка: ДНЕС+
В неделя се решава сагата с Новак Джокович
Съдебното заседание, на което ще се реши дали Новак Джокович да остане в Австралия, без да е ваксиниран, ще се проведе в неделя, съобщи Си Ен Ен.
Тенис звездата дотогава е задържан отново от миграционните власти, след като визата му беше анулирана от властите, уточни АП.
Новак Джокович се намира на тайно място, за да се избегне медийния шум и цирк около него.
По думите на съдията Дейвид о'Калахан днес съдът ще обсъди с адвокатите на тенисиста и представителите на правителството дали гледането на делото да бъде в открито заседание.
Според австралийското правителство 34-годишният тенисист е заплаха за общественото здраве и кампанията на властите за ограничаване на пандемията.
Ако Джокович загуби обжалването на отмяната на визата, ще бъде депортиран и ще му бъде наложена тригодишна забрана за получаване на виза за Австралия.
Програмата на Откритото първенство на Австралия по тенис все още сочи, че Новак Джокович започва в понеделник своето участие в турнира./news.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:02 Лукашенко помилва 32 затворници
- 15:53 Регионалният министър започва ударни проверки в АПИ
- 15:44 Челен удар на две коли в Бургаско взе жертва
- 15:35 Осигурени са 42 665 места за студенти държавна поръчка за академичната 2026-27 г.
- 15:26 Дружествата в БЕХ необосновано си раздули щатовете, сочи одит на енергийното ведомство
- 15:17 Гербери искат тандема Фандъкова-Добрев срещу Йотова и Гюров на президентския вот
- 15:10 60 гола в 53 мача: Фланелката на Норвегия превръща Холанд в чудовище
- 15:03 Bosch закрива инженерния си център в София и съкращава 670 позиции