Уелсци стреснаха Юнайтед, но не се стигна до сензация

Спорт 29.01.2024 10:19 Снимка: ДНЕС+

Нюпорт Каунти върна два гола на "червените дяволи" в една паметна за клуба вечер

Турнирът ФА Къп се слави с паметните си мачове и големи сензации, когато малките тимове срещат големите грандове, а именно в такъв сблъсък, през доста критични мигове трябваше да минава Манчестър Юнайтед.

"Червените дяволи" гостуваха на Югоизточен Уелс, в градчето Нюпорт, където едноименният четвъртодивизионен тим им даде доста сериозен отпор.

Сензация нямаше и Юнайтед спечели с 4:2, но пък това не дойде никак леко, а храбрите уелсци дори наваксаха два гола пасив срещу в пъти по-скъпите си опоненти.

Нюпорт Каунти се намира на 16-о място в четвъртото ниво на английския футбол. Клубът минава през ежегодни битки за спортно-техническото си и финансово оцеляване в професионалния футбол, а днес този клуб изживя една от най-славните си вечери.

А нищо не предвещаваше подобен развой, когато Манчестър Юнайтед излезе на терена, натика опонентите си в собствената им половина и набързо вкара два гола.

Бруно Фернандеш откри в седмата минута, а пет по-късно Коби Майно удвои.

Снимка: Getty images

Така не бяха изминали и 15 минути, а изглеждаше, че Юнайтед ще свърши работата си без да се изпоти, а целият домакински ентусиазъм е бил напразен.

Но храбрите домакини от Уелс показаха защо този турнир е толкова вълнуващ.

Сякаш от нищото Брин Морис вкара изящен гол от воле, за да събуди разхождащите се по терена гости.

Нюпорт се върна в мача в края на първата част, а в началото на втората шокът за Манчестър Юнайтед бе пълен, когато Уил Еванс завърши прекрасна атака на домакините и изравни резултата - 2:2./Dir.bg