ЦСКА се препъна в хита Крумовград и май се запъти към евробаража

Спорт 19.05.2024 08:38 Снимка: БТА

ЦСКА не успя да победи хита в Първа лига този сезон Крумовград.

Мачът на стадион "Васил Левски" завъри 2:2, с което серията на гостите без поражение набъбна на 15 поредни двубоя.

С този резултат ЦСКА излезе на второ място с една точка пред Черно море, който обаче е с мач по-малко.

Двата тима водят битка, като останалият на трета позиция ще трябва да играе бараж, за да се класира за Лига на конференциите.

Изненадващо още в третата минута Крумовград поведе в резултата чрез Патрик Луан, но в 29-ата ЦСКА изравни чрез Линдсет.

БТА

В края на първата част обаче норвежецът не успя да се разпише за втори път, като изпусна дузпа. Любопитното е, че това бе изобщо първа изпълнена дузпа в кариерата му.

В началото на втората част "армейците" все пак стигнаха до обрат, след като друг норвежец - Улауш Скаршем, асистира към Матиас Фаетон за 2:1.

Радостта на домакините обаче трая само 6 минута, като в 55-ата отново Луан се измъкна зад гърба на червената отбрана и вкара за крайното 2:2.

БТА

До последния съдийски сигнал ЦСКА натисна съперника, но без сериозни положения, а гостите бавиха сериозно играта.

"Неуверени сме при статични положения, в доста моменти губим концентрация. Имахме достатъчно положения и трябваше да спечелим, но не се получи. Необяснимо е защо в началото на мачовете допускаме по най-елементарен начин гол", сподели след мача треньорът на ЦСКА Стамен Белчев.