ЦСКА рухна в поредно дерби, загуби с 0:1 във Варна

Спорт 24.02.2024 19:28 Снимка: ДНЕС+

"Черно море" сложи край на надеждите на ЦСКА за нещо и през това първенство. Варненци взеха с 1:0 дербито срещу тотално беззъб съперник.

Единственото попадение падна след корнер в 88-ата минута. Резервата Атанас Илиев отигра топката към задната греда, където Живко Атанасов бе оставен сам на празна врата и синът на олимпийската ни шампионка Йорданка Донкова вкара в глава.

Гостите така и не отправиха точен удар във вратата на Николай Дюлгеров. Единственият такъв дойде от Фернандо Каранга, който обаче бе в засада и попадението му бе отменено в 16-ата минута.

В 72-ата минута ЦСКА остана и с 10 човека на терена, след като точно Фернандо Каранга бе изгонен. Той получи жълт картон за зверско влизане в краката на Васил Панайотов. Първоначално Валентин Железов му показа втори жълт картон, след което той бе отменен след намеса на ВАР с директен червен. През първото полувреме Каранга бе предупреден, след като Железов пропусна нарушение срещу Марселино Кареасо и нападателят трябваше да спира атака на домакините. Така Каранга със сигурност пропуска домакинството на "Берое", а при наказание за 2 мача и двубоя с ФК ЦСКА 1948 в Бистрица.

В 83-ата минута Мазир Сула обаче възстанови равенството на терена, като спъна откъсващия се Тибо Вион и получи втори жълт картон.

Двубоят може да е и последен за Нестор ел Маестро като наставник на ЦСКА, след като се провали във всяко едно дерби през сезона. На негово място най-вероятно ще бъде издигнат Стамен Белчев, който води втория отбор.