ЦСКА пропусна да запише първа победа в Лига Европа, стигна само до 0:0 с ЧФР Клуж

Спорт 04.12.2020 10:36 Снимка: ДНЕС+

ЦСКА бе на косъм от първа победа в Лига Европа от 10 години насам, но така и не я постигна. "Армейците" надиграха домакините си от ЧФР Клуж, но не успяха да вкарат така скъпоценния гол и завършиха 0:0. Това е втора точка за ЦСКА в групата, след нулевото равенство и срещу Рома като гост. Последната победа в този турнир остава 2:1 над Рапид (Виена) на 5 ноември 2010 година.

На стадиона в Клуж ЦСКА създаде достатъчно положения за гол, но не успя да вкара. В 4-та минута защитник на Клуж изчисти от голлинията прецизен удар с пета на Валентин Антов, а след това пропуски направиха "дежурният заподозрян" Али Соу, Санкаре и Тиаго. ЧФР Клуж завърши мача с 10 души след втори жълт и съответно червен картон на национала Чипчиу за симулация в 85-та минута.

В другия мач от групата Рома победи Йънг Бойс с 3:1 и си осигури първото място в групата с актив от 13 точки. Йънг Бойс е със 7, а ЧФР Клуж с 5 и двата отбора ще решат втората "виза" за елиминациите напролет в директен мач в Швейцария другия четвъртък. Тогава ЦСКА ще приеме Рома с надеждата най-после да вкара гол в тазгодишното издание на Лига Европа./tribune.bg