Спорт 08.02.2026 16:07 Снимка: ДНЕС+
ЦСКА и БФС честитиха 60-ия рожден ден на Христо Стоичков
Христо Стоичков на 60!
Легендата на българския футбол от сутринта получава поздравления за юбилея си, а едни от първите отчели се бяха ЦСКА и БФС.
"Днес е много специален ден за ЦСКА и родния футбол – най-великият български футболист Христо Стоичков празнува 60-годишен юбилей!
6 десетилетия, които завинаги ще останат в историята като пример за изключителен характер, дух, футболен талант и световно признание. 6 десетилетия, които ни изпълват с гордост, че сме съвременници на уникалния, неповторим и единствен Христо Стоичков!
Eдин е Ицо!
Момчето, което тръгна от прашните терени в Харманли, за да покори световните футболни върхове, е не само човекът, който ни дари с безброй поводи да плачем от щастие – дали с червения екип на любимия ЦСКА, дали с националната фланека.... Но с успехите, харизмата и шампионския си ген той се превърна в универсалния посланик на България навсякъде по света и в символ на цялата нация.
Успехите му са неизброими. Дори само няколко от тях го нареждат в пантеона на най-великите футболисти за всички времена: „Златната обувка“, „Златната топка“, Купата на европейските шампиони, КНК, голмайсторският приз на Световното първенство... Името Христо Стоичков е символ на величие и вечност.
С екипа на ЦСКА той блести ярко – 3 шампионски титли, 4 Купи на България, полуфинал за КНК, „Златната обувка“ на Европа. Логично стига до трансфер в Барса на Кройф, за да се превърне в лидер на "Дрийм тийм"-а и абсолютен идол на „Ноу Камп“. Останалото е история – Ицо става една от най-ярките фигури на световния футбол.
През 1994-а постига немислимото за български футболист: печели най- престижната индивидуална футболна награда в света - "Златната топка" на „Франс Футбол“, след като месеци по-рано с 6-те си гола е извел България до четвъртото място на мондиала в САЩ. В течение на великата си кариера покорява терените на всички континенти, печели безброй индивидуални и отборни отличия, за да напише най-славната футболна приказка в нашата история.
Честит юбилей, Христо Стоичков! От името на ръководството на ЦСКА, на спортно-техническия щаб, на футболистите, на ветераните, на деятелите и на „армейските“ привърженици ти желаем здраве, щастие, още много радостни поводи и успехи в бъдеще! Бъди все така нашето вдъхновение!".
Футболната централа пък също отбеляза празника с пост в социалните мрежи:
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:26 Ексдепутат, летяла на фаталния делтапланер в Несебър: Молех се само да стъпя жива на земята
- 13:15 Отборът на загиналия британски колоездач се оттегли от Обиколката на Португалия
- 13:05 Лихтенщайн въведе равенство между половете при наследяването на трона
- 12:53 Жена загина при катастрофа с мотор на изхода на Ново село
- 12:42 Рабиндранат Тагор: Хората са жестоки, но човекът е благороден
- 12:31 Хиляди изпратиха с аплодисменти Бони Тайлър в последния ѝ път
- 12:19 Откриха тялото на мъжа, изчезнал във водите на язовир "Доспат"
- 12:08 Шефът на КЗП: За 1 г. при паркингите и тоалетните има двоен ръст на цените