ЦСКА 1948 с европейски подвиг, обърна кипърци за нов успех

Спорт 09.08.2024 08:16 Снимка: ДНЕС+

Престижен успех и минимален аванс за родния тим преди реванша

ЦСКА 1948 записа своята втора европейска победа в историята след обрат и 2:1 над кипърския Пафос.

Родният тим посрещна носителят на Купата на Кипър в ролята си на аутсайдер на "Васил Левски", но направи страхотен двубой и успя да вземе аванс преди реванша след седмица.

Срещата бе от третия предварителен кръг на турнира Лигата на конференциите, като със сигурност до момента е най-запомнящото се представяне на ЦСКА 1948 на международната сцена.

А всичко започна ужасно за родния тим, защото изцяло интернационалната кипърска селкеция, в която нямаше нито един местен играч, започна мача с доста самочувствие и съвсем логично успя да поведе още в десетата минута.

Тогава Джая центрира, а от чиста позиция бившият шведски национал и състезател на Фулъм - Муамер Танкович, се разписа за 1:0.

Радващото за ЦСКА 1948 е, че младият състав на тима не се огъна от лошия старт и бързо успя да изравни силите в игрови план, а след това и съвсем заслужено изравни резултата.

В 29-ата минута кипърците едва не си отбелязаха автогол след нелепо отиграване на бранител, който нацели собствената си горна греда, а след това лошото изчистване подари топката в карака на Марио Илиевски, който без проблем вкара за 1:1.

Страхотният обрат на ЦСКА 1948 бе оформен в самото начало на втората част, когато за родния тим бе отсъдена дузпа, а тя бе реализирана от Талис за 2:1.

Но това не бе краят на драмата на "Васил Левски", защото трябва да признаем, че кипърският тим имаше достатъчно шансове да изравни до края, но и ЦСКА 1948 вкара гол за 3:1, който обаче ВАР отмени.

Причината бе нарушение в наказателното поле при корнера, като за щастие този отменен гол не се оказа фатален, защото ЦСКА 1948 взе победата, но тепърва предстои доста тежък реванш в кипър след седмица.