ЦСКА 1948 надигра черногорци за първа европейска победа в историята си

Спорт 26.07.2024 08:39 Снимка: Булфото

ЦСКА 1948 постигна първата европейска победа в своята история.

Това се случи в мач от втория квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите, в който ЦСКА 1948 победи черногорския Будучност с 1:0.

Така родният тим, който за втора поредна година е част от международните турнири, взе минимален аванс преди реванша в Подгорица след седмица.

ЦСКА 1948 напълно заслужи своя успех и дори трбябва да съжалява, че не успя да вкара и втори гол срещу опонент с видимо по-скромни възможности и представител на доста по-слабо първенство от българското.

Единственият гол вкара Бирсент Карагерен в последната минута на първата част, когато след една контраатака фланговият играч на домакините се оказа непокрит и с глава успя да се разпише във вратата на бившия страж на Левски - Милан Миятович.

Преди гола на Карагерен със сериозен пропуск се отчете Радослав Кирилов, който излезе на отлична позиция, но нито се реши да стреля, нито пък подаде към свой опонент и пропиля шанса си.

През втората част ЦСКА 1948 предприе една идея по-дефанзивен подход, но пък имаше два отлични шанса на контраатака, които за съжаление на родния тим не бяха използвани.

В 67-ата минута Бирсент Карагерен прехвърли вратаря Миятович, но топката бе изчистена от голлинията от бранител, а десет минути по-късно Радослав Кирилов се озова сам срещу черногорския страж, но не успя да го преодолее

Будучност от своя страна така и не се добра до чиста ситуация и логично загуби, но подобен сценарий сполетя черногорците и в първия кръг на турнира, когато те загубиха с 0:1 от Малишева в Косово, а след това спечелиха реванша у дома с 3:0.

Да се надяваме, че това няма да се повтори и в този случай, защото ЦСКА 1948 показа, че има по-качествени играчи от своя опонент и със сигурност ще трябва да затвърди днешния успех в Подгорица.

Иначе до момента единствените мачове на ЦСКА 1948 в Европа бяха преди година срещу румънския ФКСБ, като и двата бяха загубени.