ЦСКА 1948 мина през Враца и продължава без грешка

Спорт 31.08.2024 08:16 Снимка: ДНЕС+

Лудогорец и ЦСКА 1948 са единствените два отбора, които все още нямат загуба в първенството през новия сезон. Разбира се, с условието, че и двата тима отлагаха мачове заради участието си в евротурнирите.

Днес воденият от Валентин Илиев тим, който домакинства в Бистрица, спечели гостуването си на Ботев (Враца) с 3:0 и продължава без грешка - две победи и три равенства след пет изиграни двубоя.

За ЦСКА 1948 това бе втори пореден успех след 2:0 срещу Славия миналия кръг, а както тогава, така и сега, Евгений Сердюк бе замесен в победата. След като вкара на "белите", сега украинецът, известен като Жека, наниза две попадения.

Бирсент Карагарен вкара за гостите още в осмата минута, когато след рикошет акробатично преодоля вратаря на врачани.

Сердюк пък бе точен първо в 45-ата, а после и в 68-ата минута на двубоя.

На стадион "Христо Ботев" паднаха още два гола, които обаче бяха отменени - по един на сметката и на двата отбора, вече при резултат 3:0. Петнадесетина минути преди края капитанът на домакините Брайън Перея вкара с глава, но извърши нарушение срещу вратаря Петър Маринов. Фаул на Емил Ценов пък доведе до незачитането на втори гол за Карагарен - в добавеното време.

ЦСКА 1948 е девети с 9 точки, а Ботев - дванадесети с 6.