Спорт 30.06.2024 19:12 Снимка: ДНЕС+
Троен рекорд при жените и очакван победител при мъжете на "Витоша 100"
Три дами завършиха 9-километровото състезание в рамките на 58 секунди
Рекорд при жените и очакван победител при мъжете беляза емблематичната обиколка на "Витоша 100".
98-километровото състезание, което обикаля Витоша в ниската й част, привлече близо 700 бегачи, а тази годината рекордите и драмата бяха в женската надпревара.
При мъжете очаквано първи финалната линия пресече рекордьорът на трасето Христо Цветков, постигайки четвърта поредна и общо пета победа в обиколката.
Той завърши с време от 7:52.01 часа, оставайки на 12 минути от миналогодишния си рекорд.
За разлика от последните години, когато Цветков отнасяше конкуренцията с огромна разлика, сега на малко над 12 минути след него завърши Димитър Шадура (8:04.52), а на подиума се качи и Пламен Пенов с време от 8:05.55 часа.
При жените за първи път в историята видяхме време под 9 часа, като това стори не само победителката Мария Николова, но и нейните подгласнички, като трите дами на подиума се събраха само в рамките на 58 секунди.
А подобна разлика за 9-часово състезание показва каква драматична битка са водили трите през цялото трасе.
В последните метри победата открадна Мария Николова с време от 8:56.39, втора завърши Моника Филипова с 31 секунди по-бавно, а на подиума се качи и Надежда Ангелова, финиширайки на 58 секунди зад победителката.

Вчера по същото трасе се впуснаха и над 2500 колеоздачи, като победата си разделиха съотборниците Виктор Енев и Лъчезар Ангелов, които караха заедно през цялото трасе и финишираха с време от 4:09.52 часа, без да успеят да подобрят рекорда от 2019-а, който е с 14 минути по-бърз.
На подиума с тях се качи Емил Стойнев с 4:14 часа.
При дамите победата бе за Йоана Вълканова с време от 5:04 часа, а с нея на подиума се качиха Ивета Костадинова и Спасиана Миленова.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09068 |
GBP
|
1 | 2.22785 |
RON
|
10 | 3.84031 |
TRY
|
100 | 3.89732 |
USD
|
1 | 1.66411 |
Последни новини
- 13:53 Калина Андролова: Радев щял да участва в изборите, но щял да напусне поста, след като насрочи дата
- 13:45 Екстремен студ: В Якутск отчетоха -45°C
- 13:43 Блъснатата в София ученичка пресичала на зелено и на пешеходна пътека
- 13:36 DeepState: Руската армия напредна в 4 населени места в Донецка и Запорожка области
- 13:27 Ресорната комисия в Народното събрание прие удължителния закон за бюджета
- 13:20 Шефката на MI6 обяви "скрита война с Русия": Ще смажем саботажа на Путин
- 13:11 ISW: По-малка заплаха от ракети "Калибър" за Одеса след удара по руската подводница
- 13:03 Татяна Дончева ще подкрепи Румен Радев, ако участва в парламентарните избори