Треньорът на ПСЖ: Трябва да свикваме да играем без Мбапе

Спорт 28.02.2024 09:41 Снимка: ДНЕС+

Треньорът на ПСЖ Луис Енрике потвърди информациите, че суперзвездата Килиан Мбапе най-вероятно няма да е част от отбора през следващия сезон.

Това стана след разочароващия за парижани домакински мач срещу Рен, в който шампионите се измъкнаха от поражението с дузпа дълбоко в добавеното време.

Голмайстор №1 на първенството Мбапе изненадващо беше заменен още в 65-ата минута при резултат 0:1.

Това изненада мнозина, а Енрике обясни решението си.

"Много е просто. Рано или късно ще трябва да свикнем да играем без Мбапе. Когато искам да играя по този начин, ще е без него. Просто е. Искам играчите ми да се борят за мястото си и не давам безплатни минути. Искам максимална конкуренция. Всеки играч заслужава игрово време", каза испанецът.

Този негов стил не е изненада, защото го прилагаше и във времето си в Барселона. Тогава имаше големи периоди от срещите, в които наставникът не използваше суперзвездите си Лионел Меси и Неймар.

По всичко изглежда, че дните на Мбапе в ПСЖ са преброени, като по всяка вероятност той вече се е договорил с Реал Мадрид.