Треньорът на Локо Сф: Искам в групите на УЕФА
Спорт 05.06.2008 16:21
Новият треньор на Локомотив София Драгомир Окука бе официално представен днес, след като вчера се съгласи да подпише договор за 2+1 години с тима от “Надежда”. Досегашният наставник на “железничарите” Димитър Васев става първи асистент на Окука, а новият старши треньор сам ще определи останалите си помощници.
“Желанието ми съвпадна с това на г-н Гигов. Целта е да се представим добре в евротурнирите, да влезем в групите на турнира за Купата на УЕФА, както и да спечелим титлата в “А” група”, коментира босненецът. “Имах и други предложения, но предпочетох Локомотив. Преди години бях поканен да поема друг български отбор, но отказах. Тепърва ще се запознавам с футболистите. Досега съм гледал само един мач на Локо (Сф) на видео запис. Ръководството най-добре знае какво е нужно като селекция, за да се подсили тима”, добави Окука, който призна, че е получил ценни съвети от Люпко Петрович, Славолюб Муслин и Миодраг Йешич.
В същото време президентът на клуба Николай Гигов коментира, че Окука е един от най-добрите чуждестранни треньори, идвали в България.
„Драгомир Окука е един от малкото чуждестранни треньори, които идват да работят в България с такава богата визитка. Целите, които поставяме пред него са да задържи нивото, на което се намира Локомотив София”, каза Гигов.
Босът на “железничарите” не пропусна да коментира и темата с изхвърлянето на ЦСКА от евротурнирите. „Това, което стана с ЦСКА е удар по целия ни футбол и е крайно лошо. Затова искам да призова онези, които сега злорадстват да разберат, че от това ще пострада целият ни футбол. Що се отнася до лицензите ние сме първият от българските тимове, който получи лиценз от УЕФА и нямаме никакви задължение. Не е моментът сега да говорим за трансфери”, добави Гигов. /Vsekiden.com
“Желанието ми съвпадна с това на г-н Гигов. Целта е да се представим добре в евротурнирите, да влезем в групите на турнира за Купата на УЕФА, както и да спечелим титлата в “А” група”, коментира босненецът. “Имах и други предложения, но предпочетох Локомотив. Преди години бях поканен да поема друг български отбор, но отказах. Тепърва ще се запознавам с футболистите. Досега съм гледал само един мач на Локо (Сф) на видео запис. Ръководството най-добре знае какво е нужно като селекция, за да се подсили тима”, добави Окука, който призна, че е получил ценни съвети от Люпко Петрович, Славолюб Муслин и Миодраг Йешич.
В същото време президентът на клуба Николай Гигов коментира, че Окука е един от най-добрите чуждестранни треньори, идвали в България.
„Драгомир Окука е един от малкото чуждестранни треньори, които идват да работят в България с такава богата визитка. Целите, които поставяме пред него са да задържи нивото, на което се намира Локомотив София”, каза Гигов.
Босът на “железничарите” не пропусна да коментира и темата с изхвърлянето на ЦСКА от евротурнирите. „Това, което стана с ЦСКА е удар по целия ни футбол и е крайно лошо. Затова искам да призова онези, които сега злорадстват да разберат, че от това ще пострада целият ни футбол. Що се отнася до лицензите ние сме първият от българските тимове, който получи лиценз от УЕФА и нямаме никакви задължение. Не е моментът сега да говорим за трансфери”, добави Гигов. /Vsekiden.com
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци