Тотнъм победи Арсенал с 3:0

Спорт 13.05.2022 10:51 Снимка: ДНЕС+

Тотнъм разби Арсенал с 3:0 в дербито на Северен Лондон от 36-ия кръг на Висщата лига. По-този начин „шпорите“ остават в битката за четвъртото място, което дава квота за Шампионската лига. Тя ще продължи до последния миг, очевидно, след като с победата си домакините съкратиха разликата в полза на конкурента на 1 точка.

Два кръга преди края Арсенал е четвърти с 66 т., а Тотнъм - пети с 65, но и драстично по-добра голова разлика. Тя би била решаваща, ако двата тима завършат с равен точков актив.

Първите 10 минути показаха, че и двата тима искат трите точки. Домакините се отчетоха с първия удар в мача, който обаче беше доста далеч от истината. В 12-а минута нервите започнаха да ескалират след сблъсък между Сон и Холдинг, който се размина без последици и за двамата обаче. В 21-а минута домакините получиха шанс да изпълняват дузпа след нарушение срещу Хюн-Мин Сон. Кейн застана зад топката и не остави шансове за Рамсдейл за 1:0.

Добрите минути за домакините продължиха след опасен удар на Лукас Моура в 27-ата минута. Шест по-късно ситуацията стана още по-тежка за гостите. Роб Холдинг отново наруши правилата срещу Сон и беше наказан с втори жълт, съответно червен картон. В 37-ата минута като че ли интригата беше убита. След ъглов удар Бентанкур успя отклони на задна греда, а там Кейн успя вкара на опразнената врата за 2:0.

Две минути след началото на второто всичко приключи. Кейн отново тормозеше защитата на Арсенал, а Сон се оказа на правилното място, за да добави за 3:0. Разликата можеше да стане още по-внушително, ако не беше спасяването на Рамсдейл с една ръка след удар на Емерсон в 58-ата минута.