Тодорка Иванова: Все още не мога да повярвам, че съм световна шампионка

Спорт 16.11.2016 16:26

Носителката на първата световна титла за България по културизъм и женски фитнес Тодорка Иванова показа трофея, който завоюва на шампионата на планетата в Полша, предаде репортер на БГНЕС.

Титлата е историческа в този спорт и първа както за Иванова, така и за страната ни. На пресконференцията присъства и Валентин Петков, който също се представи чудесно в Полша, като завърши шести и също получи купа.

"Емоцията, която изпитах на състезанието беше невероятна, просто нямаше такова изживяване. Истината е, че все още не мога да повярвам, че съм постигнала този успех. Не съм вярвала никога, че мога да го постигна това нещо точно на това състезание, дори имах съмнения, че ще вляза във финала, тъй като се притеснявах, че физиката ми не отговаря за тази категория - физика.

Имах предположения, че фигурата ми, мускулната маса, релефът и прочие не отговарят на изискванията и критериите на самата категория.

Поради тази причина ми беше притеснено, че няма да вляза във финала, но после се успокоих", разказа Иванова в Пресклуб България. Благодарение на това отличие тя придоби професионална карта, която й дава правото на финансиране на бъдещи състезания. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.08444
GBP GBP 1 2.25768
RON RON 10 3.85249
TRY TRY 100 4.07836
USD USD 1 1.67926