"Свраки" и "шапкари" поднесоха уникално шоу с марка Висша лига

Спорт 04.02.2024 12:47 Снимка: АР/БТА

Голова фиеста в един от най-лудите мачове за сезона

Нюкасъл и Лутън изиграха един от най-зрелищните мачове от сезона във Висшата лига.

Двата тима разделиха по точка след спиращо дъха 8-голова шоу за крайното 4:4. В мач, в който и двата отбора повеждаха в резултата.

"Свраките" излязоха напред чрез Шон Лонгстаф, но Габриел Ошо изравни. До края на първото полувреме Нюкасъл отново излезе напред след втори гол за Лонгстаф, а Лутън съумя отново да възстанови паритета чрез Рос Баркли.

"Шапкарите" вкараха бързи два на старта на второто полувреме, като точни бяха Карлтън Морис и Илайджа Адебайо. Нюкасъл успя да възстанови равенството след головете на Киърън Трипиър и Харви Барнс.

В оставащите 25 минути до края домакините натиснаха здраво съперника си, но не успяха да стигнат до победата.

Така Нюкасъл остава на осмо място в класирането с 33 точки и продължава да мечтае за евроучастие през следващия сезон.

Със спечелената точка пък Лутън се измъкна от зоната на изпадащите и вече е 16-и.

В друг мач, който се изигра по същото време Брайтън се наложи над Кристъл Палас с 4:1 на "Амекс". Фулъм и Бърнли завършиха при резултат с 2:2 на "Търф Мур".

В ранния мач от деня Евертън измъкна точка от четвъртия в класирането Тотнъм - 2:2.