Сравняват Ибрахимович с легендата Ван Бастен

Спорт 01.12.2010 10:40

Близо една трета от сезона в Италия измина и все по-често се говори за сравнения между новото попълнение на Милан Златан Ибрахимович и легендата на клуба Марко Ван Бастен. Двамата, освен че имат сходни физически данни, са свързвани и от интересна статистика. Ибрахимович преминава в клуба на 29 години, възрастта, на която Ван Бастен изигра последния си мач за "росонерите". Именно това кара анализаторите в Италия да считат, че Милан е намерил своя нов Ван Бастен.

"Марко притежаваше уникална физическа мощ. Определено по този показател двамата със Златан си приличат. Това, което към момента ги отличава е невероятната способност на Ван Бастен да бележи от всякакви позиции. В този аспект холандецът бе ненадминат", констатира наставникът на Милан Масимилиано Алегри, запитан за общото между двамата нападатели.

Любопитно мнение по темата има един бивш треньор на „червено-черните" - Ариго Саки. Според него Ибрахимович притежава отлични индивидуални качества, но е прекалено голям егоцентрик и никога няма дори да се докосне до класата и финеса на Ван Бастен. Това далеч не е първи случай, в който Саки се изказва остро срещу новото попълнение на Милан.

Отношение по темата взеха и от "Кориере дело спорт", където предложиха интересна позиция за сравнение между Ибрахимович и Ван Бастен.

В крайна сметка от „Кориере дело спорт” заключиха, че въпреки сериозната класа на двамата, Марко Ван Бастен е по-комплексен нападател. /News.bg

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355